Program XVIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
3.07.2022 – 2.10.2022

A+ A A-

Muzyczna podróż

XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KAMERALISTYKI "SACRUM ET MUSICA"

25 września 2022

ZAMBRÓW, godz. 13:00
Kościół pw. Ducha Świętego

OSTRÓW MAZOWIECKA, godz. 19:00
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP

Koncert pod patronatem honorowym
Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka
i Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera

SOYUNG YU (KOREA POŁUDNIOWA) – sopran
JULIA MAJEWSKA – skrzypce

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
PASCUAL CABANES FABRA (HISZPANIA) – dyrygent

W programie m.in.: W.A. Mozart, H. Wieniawski, P. Sarasate

WSTĘP WOLNY

SOYUNG YU
W 1987 roku otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie wokalnym koreańskiego Ministerstwa Kultury w Seulu. W 1991 r. wyjechała do Wiednia, gdzie kontynuowała studia na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych u prof. Ralfa Döringa i uzupełniła wykształcenie w klasie opery u prof. Curta Malma oraz w klasie pieśni u prof. Normana Shetlera.
W 1995 r. Soyung Yu wygrała konkurs wokalny Emmi Destin w Czeskich Budziejowicach w Republice Czeskiej, gdzie otrzymała również nagrodę specjalną od miasta Czeskie Budziejowice. Podczas studiów miała liczne występy solowe i koncerty orkiestrowe w Niemczech, na Węgrzech, w Korei i Austrii.
W 1998 r. zadebiutowała na scenie operowej w Teatrze Operowym w Wiedniu, gdzie z wielkim sukcesem zaśpiewała rolę Chiang Chinga w operze Johna Adamsa "Nixon w Chinach". W 2008 roku wystąpiła w tej samej roli w Teatro Filarmonico Verona. W 1999 r. śpiewała w wiedeńskiej Volksoper w operze Bejamina "Eine Sommernachtstraum".
W lutym 2000 roku Soyung Yu wystąpiła w Rumuńskiej Operze Narodowej w Cluj jako Despina w "Cosi fan tutte" Mozarta oraz jako Michaela w "Carmen" Bizeta.
W Seulu, w Korei, Soyung Yu śpiewała Lisettę w operze Haydna "La Constance", na Taegu Opera Festival w Korei w operze Cimarosy "Il Matrimonio Secreto" i Mozarta "Czarodziejski flet" oraz w Wiltz, w Luksemburgu we współczesnej koreańskiej operze "Baeknokdam". Latem 2008 roku śpiewała rolę kapłanki w "Aidzie" Verdiego w Lipsku, Wittenberdze i Rostocku.
Od 2002 roku Soyung Yu rozpoczęła współpracę z CMS Vienna Internationl, z którym wystąpiła na setkach koncertów na całym świecie: Rumunia, Bukareszt Atheneum, Oltenia Philarmony z Craiova, Banatul Philarmony z Timisoara, National State Philarmony z Tirgu Mures, National State Philarmony z Oradea i National Pitesti Philharmony. Współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym w Debreczynie i Liszt Hall Debreczyn, z Janacek Philarmonie z Ostrawy, Rudolfinum Dvorak Hall z Pragi, Uniwersytetem Muzycznym z Ołomuńca, Filharmonią Bohuslava Martinu ze Zlina, z chórem Luigi Bocherini z Boadila del Monte Madrid, koncerty w Barcelonie, Sevilli, Palau Altea Murcia. Koncertowała w Rzymie: Santa Cecilia Hall, Mediolanie, Merano, Ameryce Południowej i Północnej, Filharmonia Katowicka, Filharmonia Toruńska, Musikverein Wiedeń, Mozarteum Hall Wiedeń, Vienna Konzerthaus, Salzburg, Insbruck, Linz. Korea Południowa, Art Center Seoul, Sejong Art Hall, Jeju Philarmony, Sowon Philarmony, Ukraina, NSOU Kijów, Bułgaria, Filharmonia Narodowa z Sofii. Członek jury Międzynarodowego Konkursu Wokalnego.

 

JULIA MAJEWSKA
14-letnia uczennica I klasy II stopnia Niepublicznej Szkoły muzycznej Instytut Suzuki w Gdańsku w klasie pani Anny Podhajskiej. Julka oprócz występów solowych gra również w orkiestrze szkolnej i zespołach kameralnych które często biorą udział w Międzynarodowych Projektach Orkiestrowych np w kwietniu w Barcelonie-Montserrat oraz w maju w Kopenhadze w ogrodach Tivoli. Julia jest laureatką licznych Konkursòw Muzycznych oraz Skrzypcowych. Niektóre z nich to: TALENTS FOR EUROPE w  SŁOWACJI 2017 i 2018, I KONKURS MUZYKI KAMERALNEJ Im Wiłkomirskich w ŁODZI 2019 kategoria Duet oraz Trio, LONDON YOUNG MUSICIAN OF THE YEAR 2020/21, JANKO MUZYKANT 2021 GRAND PRIX, Konkurs  Skrzypcowy Im Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie 2019 i 2022.
Aktualne osiągnięcia Julii to: najmłodsza uczestniczka wybrana z castingu na warsztaty orkiestrowe Filharmonii Pomorskiej ORCHESTRA 4 YOUNG pod batutą Adama Sztaby oraz najmłodsza z wybranych młodych muzyków z całej Europy do projektu orkiestrowego RCO Young'22 Królewskiej Orkiestry Concertgebouworkest w Amsterdamie.

 

 

 

 

 

 

PASCUAL CABANES FABRA
Urodzony w 1985 roku w Llírii (Walencja), uzyskał tytuł licencjata w zakresie waltorni w RCSM w Madrycie oraz dyrygentury orkiestrowej w CSM w Galicji. Ukończył również z wyróżnieniem dyrygenturę orkiestrową i zespołową w ABRSM w Londynie, a także uzyskał tytuł magistra w dziedzinie studiów muzycznych na Międzynarodowym Uniwersytecie w Walencji (VIU).
Jako waltornista współpracował m.in. z Hiszpańską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Radia i Telewizji Hiszpańskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Księstwa Asturii, pod batutą takich dyrygentów, jak Josep Pons, Marc Albrecht, Kazushi Ono, Arturo Tamayo, José Ramón Encinar, Nacho de Paz itd. Ponadto współpracował z innymi dyrygentami, takimi jak Zubin Metah, Enrique García Asensio, Antonio Ros Marbá, Maximiano Valdés, Álvaro Albiach, José Miguel Rodilla, Jordi Bernácer, Salvador Brotons, Sanz-Espert, Adam Ferrero, Ferrer Ferrán, Hilari García.
Studiował dyrygenturę w Akademii Dyrygentury Orkiestrowej Opus 23 u maestro Miguela Romea i Andrésa Salado oraz w Międzynarodowej Akademii Dyrygentury Orkiestrowej "José Collado" u maestro Cristóbala Solera. Ponadto brał udział w kursach i kursach mistrzowskich w zakresie dyrygentury orkiestrowej i zespołowej u maestro Valero-Castellsa, Salvadora Brotonsa, Fernando Bonete, Salvadora Sebastià, Pascual-Vilaplany, Sanz-Esperta, Rubéna Gimeno, Sergia Alaponta, Álvaro Albiacha, José Miguela Rodilli, Roberta Forésa, Yarona Trauba, Johna Carewe, Arturo Tamayo, José Luisa Temesa, Yi-Chen Li.
W sezonie 2018-2019 był asystentem dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej FSMCV, a także dyrygentem-rezydentem Tygodnia Muzyki Religijnej w Cuenca. Ponadto był dyrygentem w takich salach, jak Palau de la Música, Palau de les Arts, Cuenca Auditorium oraz wielu innych salach i teatrach we Wspólnocie Walenckiej i w całej Hiszpanii, dyrygując solistami takimi jak Montserrat Martí, Javier Palacios, Javier Bonet, David Pons, Manuel Segarra, Raúl Arias, José Manuel León, Vicente Moros, Lucía Ventimilla, Lorena Valero, José Real.
Obecnie jest głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Unió Musical de Llíria, z którą w lutym 2020 roku zdobył nagrodę dla najlepszej orkiestry i najlepszego dyrygenta w kategorii Martín i Soler na IV Konkursie Orkiestr Bankowych Wspólnoty Walenckiej. Ponadto jest dyrygentem artystycznym i muzycznym Harmonie Ensemble, z którym prowadzi intensywną działalność koncertową na terenie całej Hiszpanii, na festiwalach i w wielu salach koncertowych. Jest również dyrektorem pedagogicznym Międzynarodowej Akademii Dyrygentury Orkiestrowej "José Collado" (ESMAR Studia Magisterskie w zakresie dyrygowania). Ponadto jest regularnie zapraszany przez festiwale i orkiestry, dyrygując w Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Portugalii, Egipcie, Meksyku
www.pascualcabanesfabra.com

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj