Program XVIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
3.07.2022 – 2.10.2022

A+ A A-

Preludium Sacrum et Musica 2022

XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KAMERALISTYKI "SACRUM ET MUSICA"

3 lipca 2022

PISZ, godz. 13:00
Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela

YEYOUNG SOHN (KOREA POŁUDNIOWA) – sopran
JULIA MAJEWSKA – skrzypce

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

W programie m.in.: W.A. Mozart, H. Wieniawski, P. Sarasate

WSTĘP WOLNY

YEYOUNG SOHN
Ukończyła Uniwerystet Keimyung w Daegu, w Korei Południowej, oraz Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym w klasie prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz a także Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni na tej samej uczelni. Doskonaliła swój kunszt min. na Akademii Operowej w Teatrze Wielkim, Operze Narodowej w Warszawie. Podczas studiów zdobywała wielokrotnie specjalne stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne: Stypendium Société Générale, dwukrotnie Stypendium Propolonia, Stypendium Rektora UMFC. Uzyskała również stypendium w ramach studiów doktoranckich na UMFC pod promotorstwem prof. Ewy Iżykowskiej, zakończonych obroną w 2016 r.
Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w Polsce i za granicą. Zdobyła nagrody m.in. w III Międzynarodowym Konkursie Adama Didura w Bytomiu, Międzynarodowym Konkursie im. Pustina w Zdar nad Sazavou (Czechy), w Międzynarodowym Konkursie Debussiego w Salzburgu, w Konkursie Operetek i Musicali im. Iwony Borowickiej w Krakowie, w VII Międzynarodowym Konkursie Europejska promocja wokalu „Złote Głosy” w Warszawie,  V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej, XI Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Belcanto w Nałęczowie oraz w XXV Międzynarodowym Styczniowym Festiwalu w Brześciu (Białoruś).
W roku 2004 debiutowała w Korei Południowej we współczesnej operze „TeHyung” a w tym samym roku w Polsce podczas II festiwalu muzycznego Kostrinella po raz pierwszy wystąpiła na scenie w Europie.
Od tego roku koncertuje zarówno w Europie jak i na świecie. Uczestniczyła i organizowała liczne koncerty, w tym koncerty recitalowe w Kuwejcie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Lądku Zdrój, Wrocławiu, Raciborze, Gdańsku, Gorzowie.
Uczestniczyła kilkukrotnie w wielu festiwalach, m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu, w festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu w Brześciu, Festiwalu Muzyki Kostrinella, Międzynarodowym Festiwalu: od Chopina do Góreckiego w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Łomży, Festiwalu Summer Music w Wieliczce, Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Muzyczny w Sopocie, Majowym Festiwalu w Kazimierzu Dolnym ku pamięci Jana Kiepury i Marty Eggerth, Międzynarodowym Festiwalu im. G. Gorczyckiego, Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Festiwalu Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka u Źródeł w Lądku zdroju, w Nałęczowie, Międzynarodowym Festiwalu muzyki kameralnej Artelier w Szczecinie,  Międzynarodowym Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, Międzynarodowym Festiwalu Viva Il Cantare w Nałęczowie, Międzynarodowym Festiwalu Johann Strauss w Wieliczce, Letnim Festiwalu Operetkowym na Wiśle im. Iwony Borowickiej, Międzynarodowym Festiwalu Gloria w Białymstoku, Letnim Festiwalu Opery i Operetki na Mazowszu.
W 2020 r. wykonywała wraz z kompozytorem Stefanem Węgłowskim koncert otwierający prestiżowy międzynarodowy festiwal muzyki współczesnej Sacrum Profanum w Krakowie.
Śpiewała również w Teatrze Wielkim w Warszawie, Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w Kaplicy Świętej Kingi w Kopalnii Soli w Wieliczce, Warszawskiej Operze Kameralnej, Zamku Królewskim, Filharmonii w Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Gorzowie, Zielonej Górze, Operze w Bytomiu, w Centrum Sztuki Fukuoka w Japoni oraz w Daegu w Korei Południowej). W Palais de France w Istanbulu, Turcji.  
Yeyoung Sohn Była główną wykonawczynią na płycie ‘Młodzi Wirtuozi’, sponsorowanej przez Bank Societe Generale, uczestniczyła w nagraniu płyty ‘Złote Głosy’ pod auspicjami Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej. Brała udział w nagraniu kompozycji Sanjo autorstwa kompozytora Eunho Chang’a.
W 2019 roku rozpoczęła przygodę również z elektroniczną muzyką współczesną, biorąc udział wspólnie z gitarzystą Marcinem Dyllą w nowatorskim w projekcie kompozytora Stefana Węgłowkiego, czego efektem było stworzenie albumu ‘From 1 to 7’, wydanego przez wiedeńskie wydawnictwo Kairos.
Obecnie również rozwija karierę pedagogiczną i naukową na uniwersytecie muzycznym F. Chopina. Prowadzi zajęcia śpiewu ze studentami wydziału wokalnego oraz wykłady dla doktorantów. Uczestniczy w pracach organizacji i administracji studiów doktoranckich.
Uczestniczyła min. w Międzynarodowej Konferencji Naukowej organizowanej przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, współtworząc wydaną przez UJK Monografię ‘Konteksty kultury i edukacji muzycznej’.

 

JULIA MAJEWSKA
14-letnia uczennica I klasy II stopnia Niepublicznej Szkoły muzycznej Instytut Suzuki w Gdańsku w klasie pani Anny Podhajskiej. Julka oprócz występów solowych gra również w orkiestrze szkolnej i zespołach kameralnych które często biorą udział w Międzynarodowych Projektach Orkiestrowych np w kwietniu w Barcelonie-Montserrat oraz w maju w Kopenhadze w ogrodach Tivoli. Julia jest laureatką licznych Konkursòw Muzycznych oraz Skrzypcowych. Niektóre z nich to: TALENTS FOR EUROPE w  SŁOWACJI 2017 i 2018, I KONKURS MUZYKI KAMERALNEJ Im Wiłkomirskich w ŁODZI 2019 kategoria Duet oraz Trio, LONDON YOUNG MUSICIAN OF THE YEAR 2020/21, JANKO MUZYKANT 2021 GRAND PRIX, Konkurs  Skrzypcowy Im Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie 2019 i 2022.
Aktualne osiągnięcia Julii to: najmłodsza uczestniczka wybrana z castingu na warsztaty orkiestrowe Filharmonii Pomorskiej ORCHESTRA 4 YOUNG pod batutą Adama Sztaby oraz najmłodsza z wybranych młodych muzyków z całej Europy do projektu orkiestrowego RCO Young'22 Królewskiej Orkiestry Concertgebouworkest w Amsterdamie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj