A+ A A-

Festiwal w Montserrat (Hiszpania)

Festiwal SEMANA INTERNACIONAL DE MÚSICA DE CÁMARA MONTSERRAT (HISZPANIA)

23 lipca 2022, godz. 23:00
Plaza de la Església (Montserrat / Hiszpania)

NAO MIENO (JAPONIA) – fortepian
IZABELA BŁAWAT-LEOFREDDI – skrzypce

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

W programie m.in.: M. Radziwiłł, F. Chopin, H. Wieniawski

Bezpośrednia transmisja na:
https://www.facebook.com/AjMontserrat

NAO MIENO
Nao Mieno urodziła się 29 listopada 1994 roku w Hyogo, w Japonii.
Ukończyła Tokyo University of the Arts oraz tamtejszą szkołę podyplomową. Obecnie studiuje w klasie prof. Bronisławy Kawalli na studiach magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.
Jest laureatką licznych nagród, m.in. II nagrody w Konkursie Pianistycznym PTNA, Główną nagrodę w Przesłuchaniach Pianistycznych Sengawa, Złotą Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Azji. Otrzymała dyplom XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Fryderyka Chopina (I etap).
Koncertowała w wielu miejscach na świecie, m.in. w Japonii, na Tajwanie, w Austrii i w Polsce. W Japonii wystąpiła z licznymi recitalami, m.in. organizowanymi przez La Folle Journée Tokyo, Nippon Foundation, Yamaha, Kawai oraz Steinway & Sons Japan. Sons Japan. W Polsce wystąpiła w recitalu upamiętniającym 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Została również zaproszona do udziału w koncercie chopinowskim w Pałacu w Sannikach i Łazienkach Królewskich w 2022 roku.
Występowała z renomowanymi orkiestrami, m.in. z Japan Philharmonic Orchestra, Tokyo Symphony Orchestra, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży i Nishinomiya Symphony Orchestra.
Brała udział w 18. Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Hamamatsu oraz w 1. Chopin International Master Class.
Otrzymała stypendium muzyczne YAMAHA.
Studiowała u Hiroshi Arimori, Chiharu Sakai, Sumiko Ikeda, Syuji Tanaka.

 

 

 

 IZABELA BŁAWAT-LEOFREDDI
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im Zygmunta Noskowskiego w Gdynii. W wieku 10 lat po wygranym konkursie skrzypcowym została zaproszona do kontynuowania nauki w klasie skrzypiec Prof. Krystyny Jureckiej w OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.
W 2007 roku ukończyła elitarną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie skrzypiec Prof. Mirosława Lawrynowicz, A. Gębskiego i M. Zebury. Następnie edukację muzyczną kontynuowała w Akademii Muzycznej w Maastricht w mistrzowskiej klasie skrzypiec Prof. R. Szredera oraz w Konserwatorium Muzycznym Świętej Cecylii w Rzymie w klasie prof. F. Leofreddi W 2020 roku otrzymała tytuł magistra sztuki w specjalności skrzypce w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie ucząc się w klasie skrzypiec prof. A. Gębskiego i dr Kamili Wąsik.
Od najmłodszych lat zdobywała czołowe nagrody w konkursach ogólnopolskich jako solistka i kameralistka m.in w Konkursie skrzypcowym im. G. F. Telemanna w Poznaniu czy Konkursu skrzypcowego im. K. Januszajtis w Gdańsku, była też laureatką konkursu Polskiego Radia „ Wieniawski Junior”. W roku 2005 otrzymała nagrodę specjalną Polskiego Związku Artystów Lutników za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Była trzykrotną stypendystką prezydenta miasta Gdynia i podopieczną „ Rotary Club” w Gdynii.
Od roku 1999- 2007 była objęta programem stypendialnym Funduszu na Rzecz Dzieci.
Uczestniczyła w licznych międzynarodowych kursach mistrzowskich doskonaląc swe umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów takich jak Mirosław Ławrynowicz, Andrzej Gębski, Fulvio Leofreddi, Marek Zebura, Yair Kless, Robert Szreder, Konstanty Andrzej Kulka, Krystyna Jurecka, Mark Ghothoni, Roland Baldini oraz Royal String Quartet .
Uczestniczyła w licznych festiwalach jako kameralistka i solistka m.in. Grachten Festival w Amsterdamie, czy
Savonlinna Music Academy w Finalndii.
Koncertowała w Niemczech, Finlandii, Holandii, Belgii, Szwecji, Włoszech, Francji oraz w Polsce.
W marcu 2022 wygrała konkurs na stanowisko koncertmistrza Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj