A+ A A-

Muzyczna wycieczka

2 lipca 2020, godz. 19:00
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI - dyrygent
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor

W programie m.in.: G. Bizet, J. Strauss, G. Gershwin

WSTĘP WOLNY

Podczas koncertu wszystkich uczestników obowiązują zasady bezpiecznego korzystania z wydarzeń kulturalnych - CZYTAJ

 

TOMASZ PILUCHOWSKI
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.                            
Ma w repertuarze partie w operach m.in. Bizeta, Czajkowskiego, Moniuszki, Mozarta, Pendereckiego, Pucciniego, Smetany, Verdiego, a także w operetkach i musicalach J.Straussa, Lehara, Bernsteina, Bocka/Steina i in.
Dysponuje również bogatym repertuarem oratoryjnym, pieśniarskim i kameralnym.
Współpracuje ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Jacek Kaspszyk, Tadeusz Kozłowski, Łukasz Borowicz, Andriy Yurkevych, Miguel Gomez-Martinez, Carlo Montanaro, Marek Moś, Tomasz Tokarczyk, Jakub Chrenowicz), orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa) i reżyserami (m.in. Keith Warner, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Krzysztof Garbaczewski, Mariusz Treliński, Jerzy Gruza, Igor Gorzkowski, Jitka Stokalska).
Bierze udział w koncertach filharmonicznych i festiwalach w Polsce (m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, a także za granicą - na Węgrzech, w Estonii, Niemczech, Austrii, na Ukrainie i Białorusi.
 Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, gdzie występował m.in. w Borysie Godunowie Musorgskiego, Traviacie Verdiego, Madame Butterfly Pucciniego, Diabłach z Loudun Pendereckiego, Strasznym Dworze Moniuszki, Onieginie Czajkowskiego oraz w prapremierach oper współczesnych: Sudden Rain A.Nowaka, Oresteja A.Zubel, Zwycięstwo nad słońcem S. Wojciechowskiego.  
Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu (m.in. tytułowa rola w Dniu Świra H. F. Tabęckiego, na podstawie dramatu M.Koterskiego), Teatrem Wielkim w Łodzi ( Harold Mitchell "Mitch" w polskiej prapremierze opery Tramwaj zwany pożądaniem A.Previna,  według dramatu T. Williamsa), Warszawską Operą Kameralną (m.in. tytułowe partie w operach Bastien i Bastienne KV 50 oraz Der Schauspieldirektor KV 486) i Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku.
Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj