A+ A A-

Grubiański geniusz

18 czerwca 2020, godz. 18:30
strona internetowa www.filharmonia.lomza.pl

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI - dyrygent
MARTA GĘBSKA – skrzypce
W programie: utwory Ludwiga van Beethovena

 

MARTA GĘBSKA
Kształcąca się pod kierunkiem Romana Lasockiego 17-letnia skrzypaczka z Warszawy należy do grona najwybitniejszych skrzypaczek swojej generacji. Laureatka pierwszych nagród konkursów skrzypcowych w Polsce (w tym Konkursu dla Młodych Skrzypków w Lublinie).
Po udanym debiucie jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego występuje regularnie na estradach polskich i zagranicznych, wykonując koncerty symfoniczne i recitale. Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Hadze (Holandia), Kastell Goch (Niemcy).
Mimo młodego wieku w repertuarze skrzypaczki znajdują się utwory różnych gatunków od baroku po muzykę współczesną na czele z takimi utworami, jak I Koncert skrzypcowy fis-moll Wieniawskiego, Koncert skrzypcowy D-dur Czajkowskiego czy Koncert skrzypcowy D-dur Beethovena.
W 2018 r. nakładem wytwórni fonograficznej DUX ukazała się debiutancka solowa płyta Marty Gębskiej – PER MUSICAM AD ASTRA.
Oprócz gry na skrzypcach zajmuje się kompozycją, uwielbia także rysować oraz pisać wiersze, których pierwszy tomik „Tyłem do ściany” został wydany w czerwcu 2017 r.
Marta Gębska gra na francuskich skrzypcach Gustave Vuillaumme.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj