A+ A A-

Pożegnanie karnawału

20 lutego 2020, godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
OLGA BOŃCZYK – śpiew
WIESŁAW PRZĄDKA – akordeon, bandoneon
W programie m.in.: piosenki francuskie, tanga Astora Piazzolli oraz muzyka filmowa

Ceny biletów od 6 zł do 40 zł

- bilet normalny - 40 zł
- bilet ulgowy - 30 zł (przysługuje dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów)
- bilet rodzinny - 30 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka
- Karta Dużej Rodziny - 30 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka

 

OLGA BOŃCZYK
Urodziła się we Wrocławiu. Na tamtejszej Akademii Muzycznej ukończyła wydział wokalno-aktorski. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band,  który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce:) Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycje i markę artystyczną. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe” oraz licznych programów telewizyjnych.
Artystka obecnie występuje w wielu spektaklach wystawianych na deskach teatralnych (m.in. „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Rozstania i Powroty”, „Pomalu, a jeszcze raz!”, „O  Co Biega” czy „Atrakcyjna Wdowa). W przygotowaniu są kolejne spektakle z udziałem artystki. Obecnie Olga Bończyk dołączyła do zespołu aktorskiego w serialu „Barwy Szczęścia”, gdzie wciela się w postać uwodzicielskiej pani prawnik – Sylwię. Zagościła także na dłużej w serialu „Na Wspólnej” i tu zobaczymy ją jako kontrowersyjną właścicielkę gabinetu medycyny estetycznej.
Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja zawodowa artystki
Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.
Pierwszym solowym albumem artystki była płyta „Piosenki z klasą”. Dużym sukcesem okazała się płyta Olgi Bończyk z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (listopad 2011) oraz świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima” (grudzień 2012). W 2013 roku artystka wydała kolejny, tym razem autorski album „Piąta Rano”, którego producentem muzycznym był Krzysztof Herdzin.
Utwór z nowego krążka, zatytułowany „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) brał udział w konkursie „Super Premiery” 50. KFPP w Opolu.
W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewska i Zbyszkiem Wodeckim. Wspólne świąteczne koncerty zaowocowały nowym niezwykle ujmującym albumem pt „Oni kolędują”.
W 2016/2017 roku Olga Bończyk świętuje 30-lecie pracy zawodowej i z tej okazji zagrała koncerty w całej Polsce z udziałem przyjaciół artystki:)
Obecnie Olga Bończyk przygotowuje się do kolejnej płyty, na którą zebrała już spory materiał. Dwa single „Więcej niż Kochanek” i „Czuła przystań” to przedsmak albumu który artystka planuje wydać na jesieni 2020 roku.

 

WIESŁAW PRZĄDKA
Jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. Jako pierwszy Polak, odważył się grać na nim muzykę całego świata wprowadzając własne innowacje, tworząc przez lata liczne autorskie projekty i aranżacje. Gra na akordeonie w jego wykonaniu nadała temu instrumentowi nową, dużą wartość muzyczną. W duszy Wiesława Prządki brzmi przede wszystkim muzyka francuska w różnych stylach i odsłonach oraz namiętne tango. Czerpiąc z tych dwóch źródeł tworzy atmosferę swoich koncertów oraz nagrań płytowych. Wiesław Prządka to artysta sentymentalny i uczuciowy. Jego wirtuozeria gry na instrumentach jest na najwyższym poziomie, ale to przekaz artystyczny czy wręcz duchowy, jakiego można doświadczyć na jego koncertach, wyróżnia go na rynku muzycznym. Spotkanie z nim to przeżycie, emocje, a on sam na scenie to duża doza elegancji i dobrego smaku.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Richardem Galliano, Gustavo Fontana, Michałem Znanieckim, Krzesimirem Dębskim, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Górnym, Anną Duczmal – Mróz, Bohdanem Jarmołowiczem, Markiem Mosiem, Stanisławem Soyką, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim, Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Krzysztofem Kilijańskim, Jackiem Wójcickim, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Krzysztof Meisingerem, Robertem Horną, Markiem Piątkiem, Rafałem Karasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Andrzejem Mazurkiem, Edmundem Klausem, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem, Dominikiem Bukowskim Jerzym Główczewskim, Piotrem Baronem, i in.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach Polski i świata w różnych formacjach muzycznych: własnych, gościnnie oraz jako wykonawca solowy. Jest również dyrektorem artystycznym dużych produkcji muzycznych, na które zaprasza wybitnych artystów z Polski i całego świata.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołami Hot Swing i New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Jego najnowsza płyta Suita Troileana Astor Piazzola nagrana z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz jest produkcją unikatową na skalę nie tylko Polski ale i świata.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj