A+ A A-

Klasycznie i rozrywkowo

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

18 stycznia 2020, godz. 18:30
Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie

PIOTR SAWICKI – skrzypce
FILIP SZYMANIAK – skrzypce
MATEUSZ BAKUN – kontrabas
W programie m.in.: H. Wieniawski, I. Frołow, A. Piazzolla

WSTĘP WOLNY

   

PIOTR SAWICKI
Skrzypek urodzony w Warszawie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz I i II stopnia w Warszawie. W latach 2007-2012 studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Wydział Instrumentalny ze specjalnością – gra na skrzypcach. Swój warsztat muzyczny szlifował pod kierunkiem wielu wybitnych skrzypków i pedagogów. Współpracował z wybitnymi Magnificencjami skrzypcowej kultury muzycznej.
Zarówno doświadczenie jak i wykształcenie muzyczne doskonalił uczestnicząc w Przesłuchaniach Muzycznych, Koncertach, Konkursach w Polsce, jak i w działalności muzycznej – koncertując w bardzo wielu krajach świata. Oprócz Sal Koncertowych, ma w swoim dorobku występy: na Zamku Królewskim w Warszawie, w Salach Teatru Wielkiego, Filharmonii Narodowej i innych salach koncertowych oraz teatralnych.
Bierze udział w nagraniach płytowych, spektaklach, a także rozwija się pod kątem grania w Kwartecie klasycznym. Jako muzyk-statysta występował w serialu „Bodo” i „Belle Epoque”.
Ceni sobie szczególnie pracę skrzypka w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, bowiem promuje ona wiele gatunków muzycznych. Tym samym cieszy to publiczność dodając Jej empatii, czyli stanu spojrzenia na walory muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Gra na instrumencie współczesnego Artysty – lutnika, Pana Michała Różaka z Zakopanego-Kościelisko. Skrzypce w 2001 roku otrzymały drugą lokatę w Międzynarodowym Konkursie lutniczym w Mittenwald.

 

FILIP SZYMANIAK
Na skrzypcach gra od 7 roku życia. Uczęszczał do warszawskich szkół muzycznych I i II stopnia. W 2005 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopna w Warszawie filia w Białymstoku. Od tego czasu współpracował z wieloma orkiestrami takimi jak: Warszawska Orkiestra Symfoniczna Sonata, Opera na zamku w Szczecinie, Alfred House Tango Orchestra. Od 12 lat na stałe współpracuje z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Ważne miejsce w jego życiu obok muzyki klasycznej zajmuje jazz. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Mołdawii oraz na Ukrainie. W latach 2004-2010 współpracował z wytwórniami Sony BMG Music Poland oraz Jazzboy Records jako muzyk sesyjny. Prowadzi także intensywną działalność pedagogiczną. Od 2010 roku związany jest z kwartetem Fuerte w którym pełni funkcję pierwszego skrzypka. Jest też autorem wielu aranżacji i opracowań utworów które kwartet ma w repertuarze.

 

MATEUSZ BAKUN
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopna w Warszawie filia w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. L. Sokołowskiego. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. Muzyk sesyjny biorący udział w wielu projektach muzyki klasycznej i rozrywkowej. Nauczyciel klasy kontrabasu oraz zespołów kameralnych w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Łomży.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj