A+ A A-

W krainie baśni

FAMILIJNY KONCERT MIKOŁAJKOWY

6 grudnia 2019, godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAROSŁAW PRASZCZAŁEK – dyrygent
AURELIA LUŚNIA – wokal
RAFAŁ GRZĄKA – akordeon
PAWEŁ STANKIEWICZ – gitara, banjo
PIOTR BANASZEK – fortepian
W programie m.in.: najpiękniejsze utwory dla dzieci oraz piosenki z bajek Disneya

Ceny biletów od 3 zł do 18 zł

- bilet normalny - 18 zł
- bilet ulgowy - 13 zł (przysługuje dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów)
- bilet rodzinny - 13 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka
- Karta Dużej Rodziny - 6zł dla osoby dorosłej, 3 zł dla dziecka

 

JAROSŁAW PRASZCZAŁEK
Dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Licencjat obronił w klasie prof. Marka Pijarowskiego, studia magisterskie - w klasie prof. Szymona Kawalli. W 2017 roku uzyskał na macierzystej uczelni tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Laureat licznych konkursów z zakresu teorii muzyki, kompozycji oraz improwizacji. Finalista II i III edycji programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej, w ramach którego poprowadził prawykonania oper współczesnych kompozytorów. Artysta od 2011 jest prelegentem koncertów edukacyjnych w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a od 2014 pracuje jako dyrygent-pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. W 2016 album sopranistki Joanny Freszel Real Life Song, na którym artysta dyryguje prawykonaniami utworów Miłosza Bembinowa i Katarzyny Szwed, otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyka oraz prestiżową nagrodę Les Orphées d'Or. Jako dyrygent współpracuje także z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, Filharmonią Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży, Filharmonią Rybnicką im. Braci Szafranków, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Teatrem Muzycznym Arte Creatura oraz Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Od 2017 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki i jest organizatorem licznych konferencji naukowo-artystycznych. Warto nadmienić, że z prowadzonymi przez siebie młodzieżowymi orkiestrami, artysta występował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Częstochowskiej, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także na festiwalach muzycznych w Grecji, Niemczech, na Słowacji i na Węgrzech. Ważną częścią jego działalności dyrygenckiej są również prawykonania utworów muzyki współczesnej oraz popularyzowanie (wraz z pianistą Arturem Słotwińskim) zapomnianych dzieł muzyki polskiej epoki klasycyzmu i romantyzmu (Koncert fortepianowy g-moll Wojciecha Sowińskiego, Adagio et Allegro Concertans Franciszka Mireckiego, Koncert fortepianowy h-moll Józefa Krogulskiego). Artysta jest jurorem międzynarodowych konkursów dyrygenckich.

 

AURELIA LUŚNIA
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (2004). Jest laureatką wielu festiwali piosenki, m.in.: III Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, Grand Prix 2015), Festiwalu operetkowo- -musicalowego Face to face (Poznań, Grand Prix 2011), Festiwalu piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013).
Została zaproszona do nagrania piosenek w polskiej wersji językowej bajki Dzwoneczek (Tinkerbell) produkcji W. Disneya (2008).
Jej debiutancka płyta „Wracam do domu” została wydana w 2009 r.  Piosenka „Ze snów" z tejże płyty została hitem lata 2010r. Radia Olsztyn.
Druga płyta 'Pozytywka' jest zadedykowana młodszej widowni, a piosenki z tejże płyty często goszczą na antenie radiowej Trójki w programie 'Zagadkowa niedziela' Katarzyny Stoparczyk. Disneyowskie utwory, które znalazły się w albumie zostały  również zaaranżowane na symfoniczny skład orkiestry i goszczą na scenach polskich filharmonii.
Aktualnie ukazał się trzeci, autorski album „Po godzinach”. Singiel „Nienazwany szkic” usłyszeć można na falach Radiowej Jedynki czy Radia Merkury oraz w jednej ze scen serialu 'Przyjaciółki'. Płyta została bardzo pozytywnie przyjęta przez Marka Niedźwieckiego, co zaowocowało zaproszeniem do Jego audycji 'Markomania'.
W 2015 roku Jej interpretacja piosenki „Ubóstwiam drakę” znalazła się na płycie „Jeremi Przybora wyśpiewany” obok takich artystów jak Kayah czy Justyna Steczkowska, nagrała również piosenki francuskie oraz żydowskie dla wydawnictwa MTJ wydane na płytach „Legendy piosenki francuskiej”  oraz „Tradycja”. Aurelię usłyszeć można także na płytach „50 x Jacques Brel” oraz „46 x Paulo Conte”.
Z grupą Scena Babel  wielokrotnie miała przyjemność występować u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi..” do słów ks. J. Twardowskiego z muzyką H. F. Tabęckiego.
Od 2006 r. współpracuje z Fundacją Anny Dymnej Mimo Wszystko prowadząc warsztaty wokalne z uczestnikami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Pod koniec 2017 r. nagrała wraz z Maciej Stuhrem autorską piosenkę świąteczną 'Idą idą święta'.
FB: https://www.facebook.com/aurelia.lusniastankiewicz/?fref=ts
Oficjalna strona: http://www.aurelialusnia.pl

 

RAFAŁ GRZĄKA
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu Klaudiusza Barana i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz drugiej edycji Studiów Doktoranckich UMFC; obecnie adiunkt, doktor habilitowany w klasie akordeonu macierzystej uczelni. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem takich pedagogów, jak m.in. Włodzimierz Lech Puchnowski, Yuri Shishkin, Mie Miki, Geir Draugsvoll, Claudio Jacomucci, Ferdinand Lips.
Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku, Czechowicach-Dziedzicach, Przemyślu, Sanoku. Jego zespół KlezmaFour otrzymał bardzo prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Występował z wieloma orkiestrami, m.in. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii i Opery Podlaskiej, Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej, Orkiestrą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO, pod batutą takich dyrygentów, jak m.in. Lucas Vis, Maja Metelska, Kazimierz Dąbrowski, Janusz Przybylski, Andrzej Rosół, Krzysztof Urbański.
Od lat uczestniczy w życiu artystycznym i organizacyjnym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich. Jako koordynator merytoryczny zrealizował szereg zamówień kompozytorskich, swymi koncertami otwierał festiwale i konkursy. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji. Koncertował w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chinach, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii. Na swym koncie ma wiele prawykonań polskich kompozytorów, m.in Zofii Dowgiałło, Mikołaja Majkusiaka, Andrzeja Krzanowskiego, Wojciecha Kostrzewy, Piotra Wróbla, Nikoli Kołodziejczyka, Wojciecha Widlarza, Ryszarda Borowskiego, Krzysztofa Lenczowskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Cezarego Paciorka, Krzysztofa Herdzina, Rafała Janiaka.
Do najważniejszych osiągnięć koncertowych artysty należą: cykl koncertów z udziałem Yurija Shishkina, trasa koncertowa w USA, udział w prawykonaniu I Symfonii Andrzeja Krzanowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w ramach Festiwalu „Warszawska Jesień”(nagroda za najlepszy koncert danej edycji), występy na festiwalach Bratislavia Malajes i Jezzaldija w San Sebastian, La Folle Journée 2013 w Warszawie, Letnim Festiwalu Muzycznym w Harbin (Chiny), Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwalu Emanacje, Eurocultur Festival w Manchesterze, Hutzpach Festival w Vancouver (Kanada), inauguracja Dni Kultury Polskiej w Wiedniu, przygotowanie i prawykonanie partii akordeonu w operze Thomasa Adesa Powder Her Face (polska premiera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej), prawykonanie koncertu Rafała Janiaka Reminescences of Past na bandoneon i orkiestrę kameralną wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną.
Jako wykładowca prowadził zajęcia na Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem i Lusławicach. W sezonie koncertowym 2016/17 został wybrany Artystą Rezydentem przy Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej.

 

PAWEŁ STANKIEWICZ
Gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent muzyczny
Pochodzi z Olsztyna. Tam ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej
w trybie eksternistycznym w roku 2000. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (wydział edukacji muzycznej – dyplom z wyróżnieniem, rok 2005). Jego praca magisterska zdobyła wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie prac magisterskich akademii muzycznych w roku 2006. Współtwórca i wieloletni członek literacko-muzycznej formacji „Scena Babel”,. Obecnie lider zespołu rockowego „Ordalia”, który wydał płytę uznaną przez magazyn Teraz Rock jako jedną z najlepszych płyt rockowych wydanych w 2013r., a nakładem wydawnictwa MTJ ukazała się Jego druga płyta ‘Szmeterlingi’ (2016).
Współtworzy też grupę „Kameleon”, której przewodzi Hadrian Filip Tabęcki. Stale współpracuje m.in. z Michałem Bajorem, Jackiem Bończykiem, Jerzym Satanowskim, Pawłem Mykietynem, Antoniną Krzysztoń, Krzysztofem Warlikowskim, Antonim Łazarkiewiczem, Romanem Kołakowskim, Dorotą Osińską, Natalią Sikorą, Karoliną Cichą. Występował również m.in. z The Hilliard Ensemble, Ronem Kenolym, Agnieszką Włodarczyk, Jackiem Bończykiem, Yugopolis, Pawłem Kukizem, Anną Dymną, Krzysztofem Kolbergerem, Ewą Błaszczyk. Brał udział w licznych nagraniach filmowych (m.in.„Lejdis”, „Essential Killing”, „Trick”), telewizyjnych, radiowych oraz płytowych.
Współautor muzyki do spektakli teatralnych („(A)pollonia”, „Koniec” K.Warlikowskiego), serialu TV polsat „Tango z aniołem” (reż. T.Konecki), autor muzyki do spektaklu ‘Koronacja’  w reż. S. Chondrokostasa, producent muzyczny nagrań płytowych (Marek Piekarczyk „Źródło”, Jacek Bończyk „Mój Staszewski”,  Dorota Osińska „Kamyk zielony”, Aurelia Luśnia  „Wracam do domu”), piosenki ‘Sługi za szlugi’ Maćka Maleńczuka , kierownik muzyczny spektakli teatralnych „Nie dorosłem” (teatr Syrena) oraz „Kamyk zielony” (teatr Rampa).
Twórca aranżacji do wielu koncertów oraz spektakli muzycznych (m.in. Festiwal Zaczarowanej Piosenki A. Dymnej, „Korowód wg Marka Grechuty”  w Teatrze Polskim w  Bielsku–Białej, wydany na płycie koncert „Moje Podwórko” Joanny Lewandowskiej - Zbudniewek). Jego piosenki wykonują m.in. Michał Bajor, Kabaret Moralnego Niepokoju, Magda Umer, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska – Zbudniewek, Aurelia Luśnia.

 

PIOTR BANASZEK
Autor muzyki, producent muzyczny, aranżer, multiinstrumentalista, tłumacz filmów. Z wykształcenia fagocista, z zamiłowania poszukiwacz dźwięków. Czasami zdarza mu się śpiewać. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia), występował pod batutą wielkich dyrygentów (m.in. Jerzy Semkow). Zdobywał laury na konkursach solowych i kameralnych. Ma na swoim koncie liczne występy i nagrania zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jego dokonania można usłyszeć w radiu i telewizji, w kraju i za granicą. Założyciel i lider zespołu The Olsten Brothers Band. Członek zespołu Ordalia. Grał i tworzył wspólnie z Markiem Piekarczykiem (TSA), Julią Pietruchą, Kacprem Kuszewskim, Kasią Żak, Olgą Bończyk, Katarzyną Zielińską, Anną Smołowik, Ryszardem Wolbachem (ex Harlem), Dorotą Osińską, Damianem Maliszewskim, Krystyną Świątecką, Martą Andrzejczyk, Aurelią Luśnią, Niką Jager i wieloma innymi artystami. W radio Planeta FM prowadził audycję "Muzyczny radar Piotra Banaszka", w której propagował muzykę i artystów związanych z Warmią i Mazurami.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj