A+ A A-

Mistrzowski recital

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

16 listopada 2019, godz. 18:30
Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie, ul. Główna 38

PIERLUIGI CAMICIA (WŁOCHY) – fortepian
W programie: L. van Beethoven, J. Brahms, F. Chopin

WSTĘP WOLNY

   

PIERLUIGI CAMICIA
Pochodzi z Apulii we Włoszech. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat.
W 1962 roku, gdy miał 10 lat, zdobył pierwszą nagrodę na prestiżowym konkursie ENAL w La Spezia. W wieku 21 lat zdobył pierwszą nagrodę na najważniejszym konkursie fortepianowym we Włoszech: Citta di Treviso i rozpoczął błyskotliwą karierę solistyczną we Włoszech oraz całej Europie.
Pierluigi Camicia, zwycięzca konkursów Busoniego i Chopina, został profesorem Bari Conservatory w wieku 20 lat i został zatrudniony przez Maestro Nino Rotę. Wychował wielu znakomitych pianistów, włączając w to Benedetto Lupo, zwycięzcę Van Cliburn Piano Competition w Forth Worth.
Pierluigi Camicia skupia się przede wszystkim na karierze solisty, a jego artyzm i kunszt pianistyczny był entuzjastycznie recenzowany przez takich mistrzów jak: Roztropowicz, Ciccolini, Vasary i Franco Ferrara. Jest również cenionym kameralistą zapraszanym do występów w całej Europie. Od 1982 roku współpracuje z wiolonczelistą Michaelem Flaksmanem, z którym występował na wielu festiwalach w Europie i USA oraz nagrał płytę z muzyką Gabriela Faure dla wytwórni ABEGG.
Występuje również z takimi solistami jak: Nina Beilina, Ruggiero Ricci, Melina Mandozzi, Angelo Persichilli, Vincenzo Mariozzi oraz zespołami: Sebastian Quartett, Trio di Roma, Quartetto di Cremona. Występował w najważniejszych salach koncerowych Włoch i Europy z wieloma orkiestrami dyrygowanymi przez Gabriele Ferro, Samuela Friedmana, Tamasa Gala, Waltera Proosta, Gabriele Gandiniego, Mario Gusella, Massimo Biscardiego, Mladena Tarbuka.
Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie (Włochy, Niemcy, Chorwacja, Francja) oraz USA (Cleveland, Salt Lake City, Fresno,
Arlington).
Obecnie jest dyrektorem artystycznym Camerata Musicale Salentina w Lecce. Do 2013 roku był dyrektorem State Conservatory of Music “Tito Schipa” w Lecce.
Nagrał wiele płyt dla wytwórni Bongiovanni oraz Abegg z muzką Chopina, Brahmsa, Francka, Van Westerhouta, Griega, Faure, Mussorgskiego, Skriabina i Czajkowskiego.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj