A+ A A-

Amadeusz

Koncert dyplomowy Cezarego Gójskiego
z klasy dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego
na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu

17 września 2020, godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
CEZARY GÓJSKI – dyrygent
MAO KONISHI (JAPONIA) – skrzypce
Laureatka nagrody specjalnej 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu

W programie: W.A. Mozart – Symfonia nr 4 D-dur KV 19, W.A. Mozart – Koncert skrzypcowy nr 5 A-dur KV 219, W.A. Mozart – Symfonia nr 29 A-dur KV 201

Ceny biletów od 3 zł do 18 zł

- bilet normalny - 18 zł
- bilet ulgowy - 13 zł (przysługuje dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów)
- bilet rodzinny - 13 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka
- Karta Dużej Rodziny - 6 zł dla osoby dorosłej, 3 zł dla dziecka

 

CEZARY GÓJSKI
Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.
Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę.
Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku.
Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz.
Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom.
W 2018 roku rozpoczął studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

MAO KONISHI
Mao Konishi urodziła się w 1995 roku w Kyoto (Japonia). Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat. Ponad dakadę uczyła się w klasie Nobu Wakabayashi. W 2014 roku rozpoczęła studia na University of the Arts Berlin w klasie prof. Marka Gothoniego, gdzie również studiowała kameralistykę. Jako solistka występuje w krajach Europy i Azji. W 2010 roku wystąpiła w Carnegie Hall. Jako kameralistka współpracowała z tak znakomitymi muzykami jak: Albert Lotto, Susumu Aoyagi, Philippe Graffin, Kaeko Mukoyama występując na wielu festiwalach: Ysaӱe Festival (Tokio, Japonia), Mendelssohn Festival (Hamburg, Niemcy) i Savonlinna Music Academy (Finladia). Jest laureatką wielu japońskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych: I nagrody na Ibolyka-Gyarfas Competition (Berlin, Niemcy, 2015), I nagrody na Japanese Classic Music Competition (2010) i nagrody specjalnej 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu (2019). Obecnie studiuje na Accademia Chigiana w Sienie (Włochy) w klasie maestro Borisa Belkina oraz w Conservatorium Maastricht (Holandia). Gra na skrzypcach Ivo Iuliano (2017).

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj