A+ A A-

Łomżyńscy Filharmonicy nominowani do International Classical Music Awards 2018

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży ma już na swoim koncie pięć nominacji do Fryderyka – polskiej nagrody muzycznej. Jednak po raz pierwszy Łomżyńscy Filharmonicy otrzymali nominację w konkursie międzynarodowym, prestiżowym International Classical Music Awards.

Płyta „Flute reflections” nagrana ze znakomitymi flecistami Łukaszem Długoszem i Agatą Kielar-Długosz otrzymała nominację w kategorii koncerty instrumentalne. Została wydana przez firmę DUX, a znalazły się na niej dzieła Antonio Vivaldiego, Hectora Berlioza i Janusza Bieleckiego. Warto podkreślić, że Łukasz Długosz już dwukrotnie był laureatem tej nagrody w poprzednich latach i że jest to już druga nominacja Łukasza Długosza i Agaty Kielar-Długosz to tej prestiżowej nagrody.

Wśród tegorocznych nominacji z Polski znaleźli się między innymi: finalista Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego pianista Szymon Nehring, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach i Krzysztof Penderecki.

W gronie nominowanych w poprzednich latach znaleźli się artyści znani łomżyńskim melomanom jak pianista Eugen Indjic czy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

International Classical Music Awards (ICMA) jest prestiżowym międzynarodowym konkursem muzycznym, wcześniej znanym pod nazwą MIDEM Classical Awards. Nominacje i nagrody przyznaje międzynarodowe jury składające się z krytyków renomowanych muzycznych czasopism, radia, telewizji oraz portali internetowych z niemal wszystkich krajów Europy.

Warto dodać, iż Łomżyńscy Filharmonicy otrzymali w 2017 roku dwie nominacje do Nagrody muzycznej FRYDERYK za płytę „Accordiofonica” i monograficzny album z dziełami prof. Stanisława Moryty.

Magdalena Goc

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj