A+ A A-

Edukacja muzyczna - audycje dla przedszkoli

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje Audycje Muzyczne. Te muzyczne spotkania odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, przeznaczone są dla najmłodszych melomanów, przedszkolaków.

Audycje muzyczne to forma edukacji mająca na celu budzenie wrażliwości muzycznej i otwarcie na muzykę poważną. Dzieci zapoznają się z instrumentami, ich budową, dźwiękami, terminami muzycznymi. Od 2006 roku prelegentem audycji jest Piotr Dąbrowski.

TEMATY AUDYCJI MUZYCZNYCH  W SEZONIE  2016/2017

Wrzesień 2016
"Przystanek - filharmonia"
Wyjątkowy pociąg relacji "wakacje 2016" zatrzyma się na swym pierwszym przystanku - FILHARMONIA. W trakcie postoju, opowiemy o tej instytucji, o osobach pracujących w niej, odwiedzających i tym co w gmachu filharmonii można usłyszeć.  Odkryjemy kim jest meloman i przypomnimy czym jest muzyka.

Październik 2016
"Jesienne kolory muzyki"
Barwy, odcienie, kolory to świat instrumentów i ich charakterystycznych brzmień. Muzyką możemy ilustrować nie tylko otaczającą nas przestrzeń, ale również nastroje. Czy dźwięki mają kolory?

Listopad 2016
"Patriotycznie i muzycznie"
Polski tańce narodowe, pieśni patriotyczne i wojenne oraz symbole naszego kraju to elementy, które każdy Polak powinien znać. Przypomnimy muzyczne tradycje patriotyczne, oraz sylwetki kompozytorów piszących w duchu polskim.

Grudzień 2016
"Kolędowy zawrót głowy"
Jak w poprzednim roku koncert ten upłynie w atmosferze oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie wyjmiemy spod choinki muzyczne prezenty. Zaproszeni artyści wykonają najpiękniejsze kolędy i utwory o tematyce świątecznej.

Styczeń 2017
"W karnawałowych rytmach"
W styczniu zaproszę Was na karnawałową zabawę dookoła świata. Odwiedzimy ciekawe miejsca, gdzie poznamy gorące rytmy samby, dostojne walce i tanga. A przy tym omówimy modne karnawałowe stroje lśniące w blasku świateł, sztucznych ogni i konfetti.

Luty 2017
"Oskar za muzykę"
Przełom lutego i marca to okres wręczania filmowych Oskarów. Znakomici kompozytorzy otrzymują nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Muzyka stanowi ważny element sztuki filmowej. Podczas koncertu zaprezentujemy znane utwory, które stanowią tło filmów oraz bajek.
    
Marzec 2017
"Muzyka po kurpiowsku”
To kolejne spotkanie, podczas którego sięgamy do naszych muzycznych korzeni. Pielęgnujemy tradycje i rodzimy folklor. Muzyka towarzyszy nam przy ognisku, imieninach czy weselach. Cieszy, wzrusza, a przede wszystkim łączy ludzi, kiedy mogą wspólnie zaśpiewać... Zespół ludowy zaprezentuje pieśni, stroje i zabawy regionalne.

Kwiecień 2017
"Gdybym był bogaty..."
Tytuł utworu z musicalu "Skrzypek na dachu" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów muzyki żydowskiej, która jest inspiracją dla wielu współczesnych twórców. Żyd Izaak zaprezentuje tradycyjny ubiór, oraz zapozna młodych melomanów z melodiami i piosenkami żydowskimi.

Maj 2017
"Z wizytą u rodziny Violino"
Podczas tego koncertu poznamy budowę i brzmienie podobnych do siebie członków rodziny smyczkowej. Muzycy zaprezentują instrumenty, zwrócą uwagę na ich podobieństwa i różnice. Usłyszymy wiele smyczkowych przebojów.

Czerwiec 2017
"Rozśpiewany finał"
Finał to część końcowa wielkiego, często wieloczęściowego dzieła. Nasze comiesięczne spotkania  też uznać możemy za dzieło wieloczęściowe, zasługujące na godny finał.  W ostatnią muzyczną podróż wyruszymy z walizką pełną ciekawych wykonań słynnych i znanych tematów. W wakacyjny czas wkroczymy z uśmiechem!Organizator audycji muzycznych
Ewa Kaszuba
tel. 86 222 34 30
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj