Audycje muzyczne dla szkół

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje audycje muzyczne. Spotkania te odbywają się cyklicznie raz w miesiącu i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Audycje muzyczne mają na celu kształtowanie wrażliwości muzycznej oraz poznawanie instrumentów, epok i stylów muzycznych. Całość podana w przystępnej dla dzieci i młodzieży formie, pełnej muzycznych niespodzianek. Prelegentem audycji dla szkół jest Mateusz Goc.

TEMATY AUDYCJI ROK SZKOLNY 2019/2020

Wrzesień 2019
Muzyczne wspomnienia z wakacji
Po długiej przerwie wracamy do szkoły, ale wciąż jeszcze wspominamy wakacyjny czas. Wraz z tymi wspomnieniami wybierzemy się w muzyczną podróż dookoła świata i poznamy muzykę różnych kultur i narodów.

Październik 2019
Barwy muzycznej jesieni
Jesień to przede wszystkim piękne kolory nie tylko na drzewach, ale również w muzyce. Opowiemy w jaki sposób muzyką możemy ilustrować najróżniejsze nastroje.

Listopad 2019
Na patriotyczną nutę
Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości i w którym w sposób szczególnie bliskie są nam nastroje patriotyczne. Podczas koncertu poznamy polskie tańce narodowe, pieśni patriotyczne oraz muzykę nie tylko polskich kompozytorów tworzących w tym właśnie duchu.

Grudzień 2019
Wśród nocnej ciszy
Jak co roku pragniemy zaprosić was do wspólnego kolędowania. Dowiemy się także, jakie są tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych krajach. Nie zabraknie wesołych pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych.

Styczeń 2020
Karnawałowe muzyczne szaleństwo
W radosnej atmosferze witamy Nowy 2018 rok i pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnej karnawałowej zabawy, podczas której poznamy muzykę taneczną z różnych stron świata.

Luty 2020
Magiczny świat opery
Zabierzemy was do magicznego świata opery. Poznamy historię jej powstania oraz historię powstania jej siostry i brata, czyli operetki i musicalu. Poznamy najpiękniejsze arie oraz piosenki.

Marzec 2020
Muzyczne powitanie wiosny
Marzec to miesiąc, w którym witamy wiosnę. Koncert wypełnią zatem radosne wiosenne melodie, wraz z którymi przyroda budzi się do życia.

Kwiecień 2020
Podróż do krainy tanga
Podczas kolejnej muzycznej podróży udamy się do stolicy tanga – słonecznej Argentyny. Jednak po drodze poznamy również tańce innych narodów. Będzie to fascynująca podróż pełna pasji i niesamowitych emocji.

Maj 2020
Muzyczna podróż przez wieki
Wybierzemy się w muzyczną podróż przez różne epoki od baroku przez klasycyzm i romantyzm, aż do współczesności. Przekonamy się, że muzyka klasyczna – choć tego nie zauważamy – towarzyszy nam na co dzień.

Czerwiec 2020
Witajcie wakacje!
I tak kończymy nasze muzyczne spotkania. Na pożegnanie nie zabraknie wielu muzycznych niespodzianek i radosnych melodii, aby wakacje powitać z uśmiechem!

Organizator audycji muzycznych
Ewa Kaszuba