A+ A A-

Audycje muzyczne dla szkół

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje audycje muzyczne. Spotkania te odbywają się cyklicznie raz w miesiącu i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Audycje muzyczne mają na celu kształtowanie wrażliwości muzycznej oraz poznawanie instrumentów, epok i stylów muzycznych. Całość podana w przystępnej dla dzieci i młodzieży formie, pełnej muzycznych niespodzianek. Prelegentem audycji dla szkół jest Mateusz Goc.

AUDYCJE MUZYCZNE DLA SZKÓŁ ROK SZKOLNY 2016/2017

Wrzesień 2016
Wspomnienia z wakacji
Wracamy do szkoły, ale wciąż jeszcze wspominamy wakacje. Wybierzemy się zatem w muzyczną podróż dookoła świata, a naszymi przewodnikami będą akordeon i skrzypce.

Październik 2016
Zaczarowany obój
Poznamy bardzo ciekawy instrument dęty drewniany, jakim jest obój oraz jego starszego brata – rożek angielski. Dowiemy się, dlaczego obój jest najtrudniejszym instrumentem w Księdze rekordów Guinessa i co ma wspólnego z zaklinaniem węży.

Listopad 2016
Muzyczny świat bajek
Przeniesiemy się do krainy baśni i wysłuchamy najpiękniejszych piosenek z wielu znanych i mniej znanych bajek, w który zabierze nas śpiewaczka – sopranistka.

Grudzień 2017
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Zaprosimy was do wspólnego kolędowania razem z zespołem instrumentów dętych blaszanych. Nie zabraknie również wesołych pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych.

Styczeń 2017
Muzyczny karnawał
Zapraszamy do wspólnej karnawałowej zabawy przy muzyce tanecznej z różnych stron świata.

Luty 2017
Najstarsza siostra skrzypiec
Poznamy najstarszą siostrę skrzypiec – wiolonczelę i razem z nią przeniesiemy się do świata pięknych melodii. Dowiemy się również, co to znaczy pizzicato.

Marzec 2017
Pocztówka z Hiszpanii
Do gorącej Hiszpanii wybierzemy się w towarzystwie gitary. Nie zabraknie gorących rytmów oraz pełnego pasji flamenco.

Kwiecień 2017
Magiczny świat opery
Do magicznego świata opery zabierze nas śpiewak – baryton. Poznamy najpiękniejsze arie z operowe oraz piosenki z musicali. Nie zabraknie również muzycznych duetów.

Maj 2016
Czarodziejski flet
Czy flet jest instrumentem drewnianym, czy blaszanym? Czy flet jest prosty, czy poprzeczny? Na te wszystkie pytania odpowiemy na muzycznym spotkaniu z tym właśnie instrumentem.

Czerwiec 2017
Melodyjna perkusja
Czy perkusja to tylko bębenki? Czy na instrumentach perkusyjnych można grać melodie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć zabierając was w magiczny świat najróżniejszych instrumentów perkusyjnych.


Organizator audycji muzycznych
Ewa Kaszuba
tel. 86 222 34 30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj