A+ A A-

Karnawał z gwiazdą

28 stycznia 2016 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
GRAŻYNA BRODZIŃSKA sopran
WOJCIECH SOKOLNICKI tenor

W programie m.in.: popularne arie i duety operowe i operetkowe

SPONSOR STRATEGICZNY KONCERTU

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

GRAŻYNA BRODZIŃSKA
Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem.

Grażyna Brodzińska śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych.

Dzięki gościnnym występom, Grażynę Brodzińską, poza krajem, podziwiała także publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.

W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha "Orfeusz w piekle" oraz partię Zerliny w operze W. A. Mozarta "Don Giovanni". W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w "Zemście nietoperza" J. Straussa i partię Kasi w operze M. Kamieńskiego "Nędza uszczęśliwiona". Rokrocznie śpiewa na Festiwalu im. Jana Kiepury, którego dyrektorem artystycznym jest Bogusław Kaczyński. Brała udział w bardzo popularnym cyklu TV "Z batutą i humorem" Macieja Niesiołowskiego. Współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, śpiewając w spektaklach operetkowych, musicalach i widowiskach muzycznych.

Nagrała sześć płyt CD. Płyta "Śpiewaj, kochaj" zdobyła w 2004 r. laur Złotej Płyty. Koncert promocyjny tej płyty nadało Polskie Radio w przeddzień przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ma za sobą wiele głównych ról w czołowych przedstawieniach muzycznych.

Córka śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy - tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Żona Damiana Damięckiego, aktora Teatru Współczesnego.

 

WOJCIECH SOKOLNICKI
Urodzony w 1981 roku w Polsce. Tenor dramatyczny młodego pokolenia.

Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu.

Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina "Candide" w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide'a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.

W roku 2013 wystąpił w prapremierze polskiej jako Robinson Crusoe w dziele J. Offenbacha "Robinson Crusoe". W tym samym roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w "Pagliacci" R. Leoncavallo oraz Turiddu w "Cavaleria rusticana" P. Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj