A+ A A-

Noc muzeów

19 maja 2018 r. (czwartek), godz. 21:30
Muzeum Diecezjalne w Łomży, ul. Giełczyńska 20A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
AGNIESZKA MAŚLANKA – dyrygent
MIKHAIL VASHKEVICZ (BIAŁORUŚ) – obój
PIOTR SAWICKI – skrzypce
EDYTA MOSKWA - wiolonczela
ADRIAN STANCIU (RUMUNIA) - altówka

W programie m.in.: J.S. Bach, H.M. Górecki

WSTĘP WOLNY

AGNIESZKA MAŚLANKA
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie w klasie skrzypiec. Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej, a także brała udział w kursach mistrzowskich im. Z. Brzewskiego w Łańcucie. W roku 2013 uzyskała tytuł magistra sztuki na kierunku Edukacja muzyczna w Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi. Tam też współpracowała z dyrygentami chóralnymi jako asystentka, m. in. z Chórem Uniwersytetu Łódzkiego, zdobywając nagrody na konkursach chóralnych. Była także chórzystką w kameralnym chórze „Con vigore” działającym przy MDK w Łodzi, a także chórzystką Chóru Filharmonii Łódzkiej.
Od 2013 roku jest studentką kierunku Dyrygentura symfoniczno – operowa na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Szymona Kawalla.
Agnieszka Maślanka jest założycielką i dyrygentką Chóru Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W Szkole Muzycznej w Wołominie pracuje od 2014 roku.

 

 

 

 

 

 

 

MIKHAIL VASHKEVICZ
Pochodzi z Grodna. Obecnie jest studentem II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina filia w Białymstoku w klasie dr Sylwestra Soboli. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów obojowych. Koncertuje z wieloma orkiestrami w Niemczech, Ukrainie, Białorusi i Polsce.
 

 

 

 

 

 

 

 PIOTR SAWICKI
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. W latach 2007-2012 Studiował na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie – wydział instrumentalny – gra na skrzypcach. Warsztat muzyczny szlifował pod kierunkiem wielu wybitnych skrzypków-pedagogów takich jak: Prof. Mirosław Ławrynowicz, Prof. Andrzej Kulka, Prof. Andrzej Gębski, Prof. Janusz Wawrowski. Ponadto współpracował z Magnificencjami takimi jak: Maestro Wolfgang Marschner, Andrzej Grudzień, Edward Zienkowski, Ariane Mateus, Roland Baldini i wielu innych wielce cenionych Profesorów. Przez kilka lat uczestniczył w różnych kursach muzycznych krajowych i międzynarodowych. Wielokrotnie uczestniczył w konkursach i przesłuchaniach muzycznych.
Jako kameralista występuje na terenie niemal całego kraju w różnych przedsięwzięciach kulturalnych: Polskie Radio, Stołeczna Estrada, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Kameralna w Łomży, Filharmonia w Kaliszu, w Domach Kultury, w Zespołach Pieśni i Tańca, w Zespołach Ludowych, w obiektach sakralnych, w galeriach, w Bibliotece Narodowej.
Brał czynny udział w różnych wydarzeniach muzyczno-teatralnych: Teatr Wielki, Teatr Dramatyczny, Sala Kongresowa, Kolegium Nobilium, Zamek Królewski. W 2014 uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do „Wiadomości” TVP 1, która jest obecnie emitowana w telewizji. Jako Muzyk - statysta grał w serialu „Bodo” , a także na planie serialu „Belle Epoque”. Swoje tourne zagraniczne odbył min. z Pan European Filharmonia na Festiwalach w Grecji, w Libanie. Kilkukrotnie koncertował w tournee z Orkiestrami w Niemczech. Solowe Koncerty dawał w Argentynie – Buenos Aires, Mar del Plata.
Obecnie Piotr Sawicki pracuje z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod Dyrekcją Prof. Jana Miłosza Zarzyckiego.
Skrzypek gra na instrumencie współczesnego artysty lutnika, wielokrotnie nagradzanego za wybitne osiągnięcia, Pana Michała Różaka z Kościeliska. W 2001 roku Instrument otrzymał drugą lokatę na Międzynarodowym Konkursie lutniczym w miejscowości Mittenwald (Niemcy).

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj