A+ A A-

Pożegnanie karnawału

8 lutego 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANDREEA CHIRA (RUMUNIA) – fletnia Pana
TOMASZ GARBARCZYK  – tenor
W programie m.in.: E. Morricone, A. Piazzolla, G. Dinicu, F. Loewe, E. de Curtis, F. Lehar

ANDREEA CHIRA
Andreea Chira jest młodą i utalentowaną panflecistą z Bukaresztu. Urodzona w rodzinie muzyków, od najmłodszych lat przejawiała wieli talent. Nawet jako dziecko przejawiała wielkie zainteresowanie odkryciem każdej tajemnicy instrumentów muzycznych, które były w domu. Gdy miała 11 lat jej talent odkrył prof. Stelian Coman z Palatul National al Copiilor Institute. Wspierana przez rodziców w rozwoju swojej kariery artystycznej, rozpoczęła naukę w Dinu Lipatti Music School w Bukareszcie w klasie fletni pana prof. Cornel Pana. Od samego początku Andreea zafascynowała się tym instrumentem. Trzy lata później wygrała National Olympic Competition w Rumunii i od tego momentu rozpoczęła karierę jako solistka występując na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. Pomimo młodego wieku grała już z wieloma orkiestrami: Doina Dunarii, Doina Bucuresti and Romanasul w Rumunii oraz w Korei, Portugalii, Republice Czeskiej, Francji, Belgii, we Włozech, w Turcji i Austrii.

 

 

 

 

 

TOMASZ GARBARCZYK
W latach 1999-2002 studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu Marka Moździerza. W 2005 roku ukończył Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie (Niemcy) w klasie śpiewu solowego prof. Karla Heinz Kocha. Był uczestnikiem Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Konkursu Wokalnego im. Francisco Vinas w Barcelonie oraz Konkursu Wokalnego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (Nagroda Specjalna). W 2001 roku uczestniczył w Musik Festspiele w Erl (Austria), gdzie współpracował z maestro Gustavem Kuhnem, między innymi w takich produkcjach jak: Götterdämmerung (Zmierzch bogów) Richarda Wagnera, IX Symfonia Ludwiga van Beethovena, Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. W 2003 roku brał udział w Festival für Junge Sänger w Rheinsbergu (Niemcy), gdzie kreował rolę Fentona w collage’u operowym Welch schöne Nacht Siegfrieda Matthusa. Kreacja ta zaowocowała dalszą współpracą artysty z Kammeroper Schloss Rheinsberg oraz Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt (2003 rok) – gala operowa pod dyrekcją maestro Heriberta Beisela.
Od roku 2003 artysta występuje na wielu scenach w kraju i za granicą między innymi w takich operach jak: Don Giovanni, Czarodziejski flet, Wesele Figara, Cosi fan tutte, Idomeneo Wolfganga Amadeusa Mozarta, Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, Napój miłosny Gaetano Donizettiego, Gianni Schicchi Giacomo Pucciniego, Traviata Giuseppe Verdiego.
Oprócz tradycyjnego repertuaru operowego, artysta wykonuje także dzieła współczesnych kompozytorów takich jak: Janusz Stokłosa, Siegfried von Einem, Alban Berg, Benjamin Britten, Hans Zehm czy Olaf Krüger. Wielokrotnie wykonywał partie tenorowe w najpopularniejszych dziełach operetkowych, są to między innymi: Zemsta nietoperza, Wiedeńska krew Johanna Straussa, Ptasznik z Tyrolu Karla Zellera. Występował na wielu europejskich scenach, między innymi w Düsseldorfie, Dortmundzie, Stuttgarcie, Filharmonii w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Filharmonii w Dreźnie ...
Wielokrotnie brał udział w koncertach muzyki sakralnej i oratoryjnej, śpiewając między innymi takie dzieła jak: Missa brevis D-dur, Requiem d-moll, Msza koronacyjna Wolfganga Amadeusa Mozarta, Petite Messe Solennelle Gioacchino Rossiniego, Stworzenie świata Josepha Haydna, Stabat Mater Antonina Dvořaka, Magnificat Johanna Sebastiana Bacha.
Od roku 2005 jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej gdzie zadebiutował rolą Don Ottavia w operze Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Wrocławską, Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią w Dreźnie, Filharmonią Frankfurt/Oder, Filharmonią Lubelską, Operą i Filharmonią Podlaską, a także z Teatrem Buffo w Warszawie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj