A+ A A-

Bo to się zwykle tak zaczyna...

Spektakl muzyczny od piosenki do musicalu

12 stycznia 2023, godz. 18:30

Sala koncertowa FKWL

SOLIŚCI POLSKICH TEATRÓW MUZYCZNYCH
ZESPÓŁ WOKALNY
TOMASZ JANCZAK – reżyseria/inscenizacja
IWONA RUNOWSKA – choreografia
ANDRZEJ KOPEĆ – aranżacje/wizualizacje

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
SZYMON MAKOWSKI – dyrygent

 

CENY BILETÓW:
1. Bilet normalny - 50 zł
2. Bilet ulgowy - 40 zł - przysługuje za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
- emerytom, rencistom,
- rodzicom lub opiekunom dziecka,
- osobom  dorosłym posiadającym Kartę Dużej Rodziny,
- posiadaczom odznaki "Zasłużony działacz kultury",
- osobom niepełnosprawnym, które nie wymagają wsparcia opiekuna
oraz
- nauczycielom szkół muzycznych, grupom zorganizowanym powyżej 15 osób i opiekunom osób niepełnosprawnych
3. Bilet specjalny - 20 zł - przysługuje, za okazaniem odpowiedniego dokumentu:
- uczniom i studentom do 25 roku życia, dzieciom posiadającym Karty Dużej Rodziny i innym grupom na podstanie zarządzenia Dyrektora FKWL
Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na koncert.

 

„Bo to się zwykle tak zaczyna...” to niezwykłe wydarzenie artystyczne, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Popularne piosenki, obok doskonale znanych tytułów musicalowych, stworzą malowniczą opowieść o różnych odcieniach miłości. Historia toczyć się będzie przy kawiarnianym stoliku, innym razem przy barze, a nawet w więzieniu.
Wysoki poziom artystyczny gwarantuje udział znakomitych artystów wielu polskich scen operowych oraz musicalowych, z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Dodatkowo, pozytywny odbiór spektaklu wzmacnia strona wizualna spektaklu – oryginalna scenografia oraz przygotowane specjalnie na tę okazję i pieczołowicie wkomponowane elementy multimedialne – filmy i animacje.

Zapraszamy do spędzenia z nami niezwykłego muzycznego wieczoru i wysłuchania
najpiękniejszych melodii, które zna cały świat!

 

 

 

  

 

SZYMON MAKOWSKI
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Już w trakcie studiów uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i Europie, prowadzonych przez wybitnych profesorów takich jak Jose Miguel Rodilla Tortajada (Murcia), Gabriel Chmura (Kraków) czy Alexander Polishchuck (Faro). Dodatkowo ukończył czteroletni kurs dyrygencki w Accademia Chigiana (Siena) pod kierunkiem Gianluigi Gelmettiego, trzykrotnie uzyskując „Diploma di Merito” oraz stypendia akademii. Potwierdzeniem nabytych umiejętności był udział w prestiżowych międzynarodowych konkursach dyrygenckich – w Atenach (2010, Konkurs im. Dmitri Mitropoulosa), w 53. Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Dyrygentów w Besançon (2013, gdzie dotarł do półfinału) oraz w konkursie im. G. Soltiego we Frankfurcie nad Menem (2015, gdzie również doszedł do etapu półfinałowego). W pierwszej połowie roku 2011 był asystentem maestro Waltera E. Gugerbauera w Operze Wrocławskiej, współpracując przy przedstawieniu Parsifal Richarda Wagnera. W tym samym roku poprowadził orkiestrę Filharmonii Poznańskiej podczas swojego koncertu dyplomowego, dyrygował także Orchestra Sinfonica di Sanremo na koncercie upamiętniającym setną rocznicę urodzin Franco Ferrary. Wśród orkiestr, z jakimi pracował samodzielnie, należy wymienić koncerty z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Muzyki Nowej w Katowicach, orkiestrami Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Krakowskiej. Szymon Makowski pracował w charakterze dyrygenta gościnnego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz Gliwickim Teatrze Muzycznym. Spośród zagranicznych orkiestr pracował z Orchestre Philharmonique Monte Carlo, Frankfurt Radio Symphony Orchestra, Orchestre National de Lorraine, Orchestre Victor Hugo Franche-Comte, Orquesta do Algarve, Sofia Festival Orchestra, Regensburg Theater oraz Orchestra della Fondazione Bulgaria Classic. Od 2016 roku pełni funkcję dyrygenta Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj