A+ A A-

10 czerwca 2018 r. (niedziela), godz. 19:00
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 3 Maja 3

KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran

KWARTET ALLA BREVE
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOWSKA – fortepian

W programie m.in.: C. Franck, G. Bizet, J. Offenbach, H. Wieniawski, I.J. Paderewski, J. Petersburski

WSTĘP WOLNY

26 maja 2017 r. (sobota), godz. 12:00
Aula Szkoły Muzycznej w Lidzie (Białoruś), ul. Sowiecka 8A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
BOGUMIŁA DZIEL-WAWROWSKA – sopran

TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie m.in.: F. Chopin, M. Karłowicz, S. Moniuszko, H. Wieniawski

25 maja 2017 r. (piątek), godz. 18:30
Nowy Zamek w Grodnie (Białoruś), ul. Zamkowa 20

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
BOGUMIŁA DZIEL-WAWROWSKA – sopran

TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie m.in.: F. Chopin, M. Karłowicz, S. Moniuszko, H. Wieniawski

19 maja 2018 r. (czwartek), godz. 21:30
Muzeum Diecezjalne w Łomży, ul. Giełczyńska 20A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
AGNIESZKA MAŚLANKA – dyrygent
MIKHAIL VASHKEVICZ (BIAŁORUŚ) – obój
PIOTR SAWICKI – skrzypce
EDYTA MOSKWA - wiolonczela
ADRIAN STANCIU (RUMUNIA) - altówka

W programie m.in.: J.S. Bach, H.M. Górecki

WSTĘP WOLNY

17 kwietnia 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
IGOR VERBITSKY (ROSJA) – dyrygent

INSTRUMENTALIŚCI I WOKALIŚCI reprezentujący:
Łomżyńskie Towarzystwo Muzyczne
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży
Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce
oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

KONCERT MUZYCZNO POETYCKI NA 80 URODZINY POETY

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

10 maja 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

KWARTET SMYCZKOWY
FILHARMONII KAMERALNEJ IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
CEZARY GÓJSKI – skrzypce
AGNIESZKA SOBOLEWSKA – skrzypce
ADRIAN STANCIU – altówka
EWA BARCZYK – wiolonczela

WSTĘP WOLNY

    

KONCERT W RAMACH MIEJSKICH OBCHODÓW ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Foyer Urzędu Miasta w Łomży, ul. Stary Rynek 14

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
SERHIY BURKO (UKRAINA) – dyrygent
BOGUMIŁA DZIEL-WAWROWSKA – sopran

PIOTR KOMOROWSKI – akordeon
W programie m.in.: F. Chopin, J. Strauss, A. Piazzolla, B. Klimczuk, L. Anderson

WSTĘP WOLNY

19 kwietnia 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MAREK PIJAROWSKI – dyrygent
CEZARY GÓJSKI – skrzypce
ADRIAN STANCIU (RUMUNIA) – altówka
W programie: W.A. Mozart, J. Haydn, P. Warlock

15 kwietnia 2018 r. (niedziela), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

SOLIŚCI:
KS. ANDRZEJ GODLEWSKI
WIESŁAW GRZYMAŁA
JAN JAROTA
KRZYSZTOF KAJKO
WAWRZYNIEC KŁOSIŃSKI
LECH KOŁAKOWSKI
ALICJA KONOPKA
WOJCIECH KOWALIK
BERNADETA KRYNICKA
MACIEJ LISTOWSKI
JANUSZ MIECZKOWSKI
AGNIESZKA MUZYK
ELŻBIETA PARZYCH
ANDRZEJ PIECHOCIŃSKI
JACEK PIORUNEK
ANDRZEJ PYLIŃSKI
MARLENA SIOK
URSZULA SULKOWSKA
LECH SZABŁOWSKI
MARIA TOCKA
DARIUSZ WÓJCIK
KRZYSZTOF ZEMŁO

W programie: muzyka lekka, łatwa i czasami nawet przyjemna...

KONCERT POŁĄCZONY ZE ZBIÓRKĄ PIENIĘDZY NA RZECZ HOSPICJUM P.W. ŚW. DUCHA W ŁOMŻY

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

7 kwietnia 2018 r. (sobota), godz. 19:00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38
JAN JAKUB BOKUN – klarnet
JAKUB KOŚCIUSZKO – gitara
W programie m.in.: C. Debussy, M. Ravel, R. Galliano, A. Piazzolla

WSTĘP WOLNY

     

22 marca 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
BARTOSZ ŻURAKOWSKI – dyrygent
FRANCESCA SALVEMINI (WŁOCHY) – flet
ELŻBIETA CABAŁA – sopran
SYLWIA ZŁOTKOWSKA – mezzosopran
W programie: G.B. Pergolesi – Stabat Mater, J.J. Quantz – Koncert fletowy G-dur

z muzyką polską w tle

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

17 marca 2018 r. (sobota), godz. 19:00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38
ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran, powadzenie koncertu
SABINA AFTYKA – sopran
EWA MURZYNOWSKA – sopran
JOANNA SŁOWIŃSKA – mezzosopran
TATIANA BARANOWSKA – fortepian
W programie: najpiękniejsze pieśni i arie V. Belliniego,  W.A. Mozarta, F. Chopina, St. Moniuszki, F. Nowowiejskiego, E. Pałłasza, M. Matuszewskiego i innych

WSTĘP WOLNY

     

10 marca 2018 r. (sobota), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

ORKIESTRA FILHARMONII KAMERALNEJ
IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI – śpiew
W programie m.in.: G. Bizet, D. Szostakowicz, A. Rubinstein, A. Marquez oraz oryginalne interpretacje piosenek J. Wasowskiego, J. Przybory, W. Młynarskiego, J. Nohavicy, E. Stachury, P. Bukartyka

22 lutego 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK – dyrygent
BEATA WARYKIEWICZ-SIWY – skrzypce
W programie m.in.: H. Wieniawski, A. Dworak, I. Dekleva, A. Makor
____________________________________

Koncert objęty Honorowym Patronatem
Ambasadora Republiki Słowenii J.E. Roberta Krmelja

19 lutego 2018 r. (poniedziałek), godz. 19:00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

DUO CANTIGA (FRANCJA):
PHILIPPE VILLA (FRANCJA) – gitara
ANASTASIA MAXIMKINA (FRANCJA) – gitara

WOJCIECH POPIELARZ - gitara, prowadzenie koncertu
W programie m.in.: G. Regondi, M. Giuliani, S. Rudniev, N. Coste, C. Franck, A. Ivanov-Kramskoi

WSTĘP WOLNY

     

14 lutego 2018 r. (środa), godz. 19:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

NARA NOIAN – śpiew, fortepian
KWARTET SMYCZKOWY FILHARMONII KAMERALNEJ IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
W programie: najpiękniejsze piosenki francuskie z repertuaru Nary Noian

SPONSOR KONCERTU

STANS sp. z o.o. spółka komandytowa
ul. Łąkowa 9/46, 15-017 Białystok
tel. 29 717 50 31, 608-013-002
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.stans.com.pl

8 lutego 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANDREEA CHIRA (RUMUNIA) – fletnia Pana
TOMASZ GARBARCZYK  – tenor
W programie m.in.: E. Morricone, A. Piazzolla, G. Dinicu, F. Loewe, E. de Curtis, F. Lehar

21 stycznia 2018 r. (niedziela), godz. 13:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

SOLIŚCI:
JULA
MARIKA
ŻAKLINA OLCHOWIK I DARIUSZ BOGUSKI
JOANNA ZAWŁOCKA
ADAM KALINOWSKI
PAWEŁ, MAREK I ŁUKASZ LIPSCY Z RODZICAMI
JACEK SZYMAŃSKI
TADEUSZ WALEWACZ

ZESPOŁY:
CHÓR DZIECIĘCY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W ŁOMŻY – dyrygent Agata Durzyńska
CHÓR KAMERALNY AMICI – dyrygent Anna Kurowska
CHÓR PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I I II STOPNIA W ŁOMŻY, INGA WAWRZYNKOWSKA (solo) – dyrygent Piotr Dąbrowski
CHÓR PARAFII KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŁOMŻY SPES UNICA – dyrygent Katarzyna Szmitko
GRUPA TEATRALNA "GESTY" pod kierunkiem Anny Starachowskiej
KAPELA KURPIOWSKA
MŁODZI WOKALIŚCI Z KORZENNEGO KOLEKTYWU pod kierunkiem Anny Kaptór
STUDIO PIOSENKI POPART pod kierunkiem Bernarda Karwowskiego
STUDIO WOKALNE eMDeK pod kierunkiem Magdy Sinoff
STUDIO WOKALNE ROK pod kierunkiem Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŁOMŻA" pod kierunkiem Justyny Wawrzyniak

W programie: najpiękniejsze kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe

WSTĘP WOLNY

11 stycznia 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Muzeum Diecezjalne w Łomży, ul. Giełczyńska 20A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
ERTUG KORKMAZ (TURCJA) – dyrygent
EZGI IRMAK (TURCJA) – altówka
W programie m.in.: F. Schubert, U.C. Erkin, F. Bridge

31 grudnia 2017 r. (niedziela), godz. 17:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
YEYOUNG SOHN (KOREA POŁUDNIOWA) – sopran
IWO ORŁOWSKI – tenor

W programie m.in.: najsłynniejsze arie i duety operowe i operetkowe

COSI FAN TUTTE
Familijny koncert mikołajkowy

7 grudnia 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JACEK ROGALA – dyrygent

ALEJANDRINA VAZQUEZ RAMIREZ  - Fiordiligi (sopran)
MARTA STACHYRA - Dorabella (mezzosopran)
ANDRZEJ LENART - Guglielmo (baryton)
ARNOLD KŁYMKIW - Ferrando (tenor)
KATARZYNA DRELICH - Despina (sopran)
PRZEMYSŁAW SZKODZIŃSKI - Don Alfonso (bas)

W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - Cosi fan tutte (Tak czynią wszystkie) - opera komiczna - wersja koncertowa (fragmenty)

23 listopada 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
ALESSANDRO CALCAGNILE (WŁOCHY) – dyrygent
ROSSELLA SPINOSA (WŁOCHY) – fortepian
W programie: G. Puccini, G. Martucci, C. Nielsen, L. Bacalov, R. Spinosa

W RAMACH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2016 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
AGNIESZKA MAKÓWKA – sopran
KRZYSZTOF MARCINIAK – tenor

W programie: S. Moniuszko, F. Chopin, R. Twardowski

WSTĘP WOLNY

Prawykonanie "Melodii kurpiowskich" Romualda Twardowskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

26 października 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
SIMON PERCIC (SŁOWENIA) – dyrygent
MARCIN DYLLA – gitara
W programie m.in.: G. Bizet / R. Shchedrin – Suita z opery Carmen, M. Błażewicz – Koncert na gitarę i orkiestrę smyczkową

12 października 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
NIKOLAY LALOV (BUŁGARIA) – dyrygent
EIMI WAKUI (JAPONIA) – skrzypce
W programie m.in.: W.A. Mozart – Koncert skrzypcowy nr 5 A-dur KV 219, J. Haydn – Symfonia nr 83 g-moll "Kura"

12 października 2017 r. (czwartek), godz. 12:00
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
NIKOLAY LALOV (BUŁGARIA) – dyrygent
EIMI WAKUI (JAPONIA) – skrzypce
W programie m.in.: W.A. Mozart – Koncert skrzypcowy nr 5 A-dur KV 219, J. Haydn – Symfonia nr 83 g-moll "Kura"

WSTĘP WOLNY

Koncert z cyklu Bliżej Muzyki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kultura Dostępna

SACRUM ET MUSICA 2017

8 października 2017 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 19:00
– Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WARSZAWSKI CHÓR CHŁOPIĘCY I MĘSKI PRZY UMFC
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KRZYSZTOF KUSIEL-MOROZ – kierownictwo chóru
W programie: J. Rutter – Requiem

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

8 października 2017 r. (niedziela)
KADZIDŁO, godz. 12:45
– Kościół pw. Świętego Ducha, ul. Sportowa 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WARSZAWSKI CHÓR CHŁOPIĘCY I MĘSKI PRZY UMFC
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KRZYSZTOF KUSIEL-MOROZ – kierownictwo chóru
W programie: J. Rutter – Requiem

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

3 października 2017 r. (wtorek)
ŁOMŻA, godz. 18:30
– Aula PSM I i II stopnia w Łomży, Al. Legionów 36

SOLIŚCI I ZESPOŁY KAMERALNE PSM I I II STOPNIA W ŁOMŻY
W programie: muzyka kompozytorów różnych epok

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

1 października 2017 r. (niedziela)
SZCZUCZYN, godz. 11:30
– Kościół pw. Imienia NMP, ul. Szpitalna
CZYŻEW, godz. 15:30 – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mazowiecka 34

SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA „LA NOTTE”
SUWALSKI CHÓR KAMERALNY „VIVA MUSICA”
CEZARY GÓJSKI – dyrygent, kierownictwo orkiestry
GRZEGORZ BOGDAN – dyrygent, kierownictwo chóru
W programie: A. Corelli, G.F. Haendel, W.A. Mozart, C. Franck, F. Chopin, S. Moniuszko

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017
IMPREZA TOWARZYSZĄCA

KONCERT FINAŁOWY IV MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU CHÓRALNEGO MUZYKI SAKRALNEJ CARMEN FIDEI

30 września 2017 r. (sobota)
ŁOMŻA, godz. 19:00
– Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

WSTĘP WOLNY

28 września 2017 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
UCZNIOWIE SZKÓŁ KATOLICKICH IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JAKUB JAKOWICZ – skrzypce
TOMASZ STRAHL – wiolonczela

W programie m.in.: P. Czajkowski, S. Czarnecki, E. Chang

WSTĘP WOLNY

Spotkanie autorskie z Eunho Changiem
Przed koncertem w godzinach 17:30-18:00 odbędzie się spotkanie z kompozytorem Eunho Changiem, którego tematem będzie powstanie "Koncert na dwie grupy młodzieży i orkiestrę kameralną". Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.



Prawykonanie „Koncertu na dwie grupy młodzieży i orkiestrę kameralną” Eunho Changa dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

SACRUM ET MUSICA 2017

24 września 2017 r. (niedziela)
ZAMBRÓW, godz. 13:00
– Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Cmentarna 2
OSTRÓW MAZOWIECKA, godz. 19:00 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MARIUSZ SMOLIJ – dyrygent
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie m.in.: W.A. Mozart, P. Czajkowski, G. Gershwin

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

17 września 2017 r. (niedziela)
GRAJEWO, godz. 12:00
– Kościół pw. Św. Jana Pawła II, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 34
KOLNO, godz. 18:00 – Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, ul. M. Konopnickiej 4

TRIO FLAUTANDO (UKRAINA):
MAKSYM ZAVODNYI – gitara
OLGA MAYIK – skrzypce
TARAS MALYK – flet

W programie m.in.: J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart, G. Bizet, A. Piazzolla

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2017 / 2018

14 września 2017 r. (czwartek)
ŁOMŻA, godz. 18:30
– Aula PSM I i II stopnia w Łomży, Al. Legionów 36

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GIANCARLO DE LORENZO (WŁOCHY) – dyrygent
ANTONIO DI CRISTOFANO (WŁOCHY) – fortepian
W programie: G.B. Pergolesi, L. Boccherini, W.A. Mozart

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

10 września 2017 r. (niedziela)
ŚNIADOWO, godz. 9:00
– Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
KUPISKI, godz. 12:00
– Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej

ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran
MARTA MATUSZEWSKA – sopran koloraturowy
EWA MURZYNOWSKA – sopran
MATEUSZ KASPRZAK-ŁABUDZIŃSKI – skrzypce

KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian

W programie m.in.: W.A. Mozart, W. Bohmann, G. Gershwin,  F. Schubert H. Cander, G. Gershwin

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

3 września 2017 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

WROCŁAW BAROQUE ENSEMBLE
CHÓR NARODOWEGO FORUM MUZYKI
ANDRZEJ KOSENDIAK – dyrygent
AGNIESZKA RYMAN, NATALIA KICZYŃSKA – sopran
EWA PIERONKIEWICZ, ALEKSANDRA SOSNA – alt
SEBASTIAN MACH, ANDRÉ KHORSIK – tenor
JERZY BUTRYN – bas
AGNIESZKA FRANKÓW-ŻELAZNY – kierownictwo chóru
W programie: Jerzy Fryderyk Haendel – Oratorium „Mesjasz” HWV 56 - fragmenty

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

3 września 2017 r. (niedziela)
OSTROŁĘKA, godz. 18:30 – Kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce, ul. Bohaterów Warszawy 21

WROCŁAW BAROQUE ENSEMBLE
CHÓR NARODOWEGO FORUM MUZYKI
ANDRZEJ KOSENDIAK – dyrygent
AGNIESZKA RYMAN, NATALIA KICZYŃSKA – sopran
EWA PIERONKIEWICZ, ALEKSANDRA SOSNA – alt
SEBASTIAN MACH, ANDRÉ KHORSIK – tenor
JERZY BUTRYN – bas
AGNIESZKA FRANKÓW-ŻELAZNY – kierownictwo chóru
W programie: Jerzy Fryderyk Haendel – Oratorium „Mesjasz” HWV 56 - fragmenty

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

27 sierpnia 2017 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:15 – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowa 10

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran

STANISŁAW KUK – skrzypce
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2017

20 sierpnia 2017 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran

STANISŁAW KUK – skrzypce
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj