A+ A A-

21 czerwca 2019 r. (piątek), godz. 19:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JACEK SZYMAŃSKI – tenor

CHÓR KATEDRALNY VOX HUMANA, dyrygent Robert Kulesza
CHÓR PARAFII PW. KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŁOMŻY SPES UNICA, dyrygent Katarzyna Szmitko
CHÓR KAMERALNY AMICI przy MDK-DŚT W ŁOMŻY, dyrygent Anna Kurowska
CHÓR WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W ŁOMŻY, dyrygent ks. Kazimierz Ostrowski
CHÓR DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ, dyrygent ks. Kazimierz Ostrowski
CHÓR PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II STOPNIA W ŁOMŻY, dyrygent Piotr Dąbrowski
CHÓR NATALIS MARIAE Z NOWOGRODU, dyrygent Dariusz Stepnowski
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, J. Strauss

WSTĘP WOLNY

13 czerwca 2019 r. (czwartek), godz. 17:30
Aula PWSIiP w Łomży, ul. Akademicka 1

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
AMAURY DU CLOSEL (FRANCJA) – dyrygent
KLAUDIUSZ BARAN – akordeon, bandoneon
MICHAŁ NAGY – gitara
W programie m.in.: K. Jenkins, A. Piazzolla, B. Chajdecki

WSTĘP WOLNY

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

8 czerwca 2019 r. (sobota), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

FRANCESCA SALVEMINI (WŁOCHY) – flet
SILVANA LIBARDO (WŁOCHY) – fortepian
W programie m.in.:  G. Gershwin, N. Rota, J. Williams, E. Morricone

WSTĘP WOLNY

   

30 maja 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JOSE MIGUEL RODILLA (HISZPANIA) – dyrygent
HANNA TURONEK – flet
W programie m.in. : A. Vivaldi, J. Rutter, M. Majkusiak

Ceny biletów od 3 zł do 18 zł

18 maja 2019 r. (sobota), godz. 21:30
Muzeum Diecezjalne w Łomży, ul. Giełczyńska 20A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
RAFAŁ JACEK DELEKTA – dyrygent
CEZARY GÓJSKI – skrzypce
ADRIAN STANCIU – altówka
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, P. Stamiz, A. Piazzolla

WSTĘP WOLNY

16 maja 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JACEK KRASZEWSKI – dyrygent

INSTRUMENTALIŚCI I WOKALIŚCI reprezentujący:
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży,
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce
Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku
Miejski Zespół Szkół Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem
Laureaci III Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych FINALIS 2018

Ceny biletów od 3 zł do 18 zł

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU WIOSNA MONIUSZKOWSKA

11 maja 2019 r. (sobota), godz. 16:00
Nowy Zamek w Grodnie (Białoruś), ul. Zamkowa 20

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GRODZIEŃSKA CAPELLA (BIAŁORUŚ)
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor
W programie: utwory Stanisława Moniuszki i Michała Kleofasa Ogińskiego

WIOSNA MONIUSZKOWSKA

10 maja 2019 r. (piątek), godz. 17:30
Pałac Ogińskich w Zalesiu (Białoruś)

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GRODZIEŃSKA CAPELLA (BIAŁORUŚ)
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor
W programie: utwory Stanisława Moniuszki i Michała Kleofasa Ogińskiego

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

9 maja 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

MARIANNA HUMETSKA (UKRAINA) – fortepian
MIROSŁAW KORONA – prowadzenie koncertu
W programie m.in.:  F. Chopin, F. Liszt

WSTĘP WOLNY

   

WIOSNA MONIUSZKOWSKA

KONCERT W RAMACH MIEJSKICH OBCHODÓW ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2019 r. (piątek), godz. 13:00
Kościół pw. Krzyża Świętego w Łomży, ul. Zawadzka 55

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GRODZIEŃSKA CAPELLA (BIAŁORUŚ)
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
KATARZYNA KULAKOWSKA – sopran
ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor
W programie: utwory Stanisława Moniuszki i Michała Kleofasa Ogińskiego

WSTĘP WOLNY

WIOSNA MONIUSZKOWSKA

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

27 kwietnia 2019 r. (sobota), godz. 18:00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

KIM AE RAN (KOREA POŁUDNIOWA) – sopran
ROBERT CIEŚLA – tenor
JOANNA KACPEREK – fortepian

W programie m.in.: S. Moniuszko, M. Karłowicz, F. Chopin

WSTĘP WOLNY

   

KONCERT INAUGURACYJNY FESTIWALU WIOSNA MONIUSZKOWSKA

25 kwietnia 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WALDEMAR MALICKI – fortepian
BOGUMIŁA DZIEL-WAWROWSKA – sopran
BARTOSZ ŻURAKOWSKI – dyrygent
W programie m.in.: S. Moniuszko, M. Karłowicz, I.J. Paderewski, G. Bacewicz

14 kwietnia 2019 r. (niedziela), godz. 19:00
Kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, ul. Krzywe Koło 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
WOJCIECH RODEK – dyrygent
MAŁGORZATA GRZEGORZEWICZ-RODEK – sopran
W programie m.in:  G.B. Pergolesi, A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart

WSTĘP WOLNY

28 marca 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Aula PSM I i II stopnia w Łomży, Al. Legionów 36

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GIANCARLO DE LORENZO (WŁOCHY) – dyrygent
ANTONIO DI CRISTOFANO (WŁOCHY) – fortepian
W programie m.in.: W.A. Mozart - Koncert fortepianowy nr 20 d-moll KV 466, W.A. Mozart - Symfonia nr 38 D-dur KV 504 "Praska"

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

21 marca 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

Kwartet smyczkowy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży:
CEZARY GÓJSKI – I skrzypce
AGNIESZKA SOBOLEWSKA – II skrzypce
ADRIAN STANCIU – altówka
MONIKA CEKAŁA – wiolonczela

W programie m.in.: W.A. Mozart, J. Haydn, A. Borodin, M. Farias

WSTĘP WOLNY

   

14 marca 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JUAN CARLOS LOMONACO (MEKSYK) - dyrygent
KRZYSZTOF GRZYBOWSKI - klarnet

W programie m.in.: W.A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi

28 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
SZYMON KAWALLA - dyrygent
ZESPÓŁ ŚPIEWAJĄCYCH BANDURZYSTEK "LVIVYANKY" (UKRAINA):
ОКSANA KOLOMIYETS,  NATALIYA STAKHIV-VYNNYTSKA , OLENA NIKOLENKO

OLEG NASTYUK (UKRAINA) - skrzypce
W programie m.in.: J. Brahms, J. Strauss, G. Verdi, ukraińskie pieśni ludowe

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

23 lutego 2019 r. (sobota), godz. 18:00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

MARIUSZ MONCZAK - skrzypce
MIKOŁAJ MONCZAK - skrzypce
WIKTOR SZYMAJDA - fortepian
W programie m.in.: B. Bartok, K. Szymanowski, G. Dinicu, V. Monti

WSTĘP WOLNY

   

14 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
GRAŻYNA BRODZIŃSKA - sopran
KRZYSZTOF ZIMNY - tenor
Laureat II nagrody VI Konkursu wokalnego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy

W programie m.in.: najpiękniejsze arie i duety operowe i operetkowe oraz pieśni miłosne

SPONSOR STRATEGICZNY KONCERTU

31 stycznia 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
DANIEL GIL DE TEJADA (HISZPANIA) – dyrygent
Laureat II nagrody Konkursu Dyrygenckiego UE w Sofii 2018
ELISA VELEZ (HISZPANIA) – sopran
KRZYSZTOF PEŁECH – gitara
W programie: G. Rossini, P. Czajkowski, G. Bizet, R. Dyens, I. Albeniz, A. Vives, L. Delibes, J. Rodrigo

FERIE Z FILHARMONIĄ
uczniowie i studenci - bilety 3 zł

17 stycznia 2019 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
ANDREA VITELLO (WŁOCHY) – dyrygent
CHRISTOS GRIMPAS (GRECJA) – wiolonczela
ADRIAN STANCIU – altówka
W programie: A. Vivaldi, G.B. Sammartini, O. Respighi, G. Puccini, M.E. Bossi

13 stycznia 2019 r. (niedziela), godz. 19:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANNA MIKOŁAJCZYK-NIEWIEDZIAŁ – sopran
ANDRZEJ BATOR – baryton
STUDIO PIOSENKI POPART przy MDK-DŚT w Łomży pod kierunkiem Bernarda Karwowskiego

W programie: najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe

WSTĘP WOLNY

31 grudnia 2018 r. (poniedziałek), godz. 17:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ALEJANDRINA VAZQUEZ RAMIREZ (MEKSYK) – sopran
RAFAŁ SONGAN – baryton
W programie m.in.: najsłynniejsze arie i duety operowe i operetkowe, piosenki latynoskie, muzyka filmowa, przeboje Straussów

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

20 grudnia 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

ANNA JEREMUS-LEWANDOWSKA – sopran, prowadzenie koncertu
MARTYNA KOMINIARCZUK-MICHAŁOWSKA – sopran
IWONA WALL – mezzosopran
EWA SZPAKOWSKA – fortepian
W programie: kolędy tradycyjne, kolędy artystyczne i piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia

WSTĘP WOLNY

   

FAMILIJNY KONCERT MIKOŁAJKOWY

6 grudnia 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MARIUSZ SMOLIJ – dyrygent
MARTA KSIĄŻEK – sopran
JOANNA ŚLIWA – wiolonczela
W programie m.in: A. Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart oraz najpiękniejsze piosenki z bajek Disneya 

23 listopada 2018 r. (piątek), godz. 18:00
Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, ul. Podleśna 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
ALESSANDRO CALCAGNILE (WŁOCHY) – dyrygent
FINALIŚCI VII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU DUETÓW FORTEPIANOWYCH W BIAŁYMSTOKU

W programie: W.A. Mozart - Koncert na 2 fortepiany nr 10 Es-dur KV 365

PROJEKCJA FILMU Z MUZYKĄ NA ŻYWO

22 listopada 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
ALESSANDRO CALCAGNILE (WŁOCHY) – dyrygent
ROSSELLA SPINOSA (WŁOCHY) – fortepian
W programie: projekcja filmu „Golem” (1920) z muzyką Rosselli Spinosy

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

17 listopada 2018 r. (sobota), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

ANTON NICULESCU (RUMUNIA) – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie m.in.: K. Gorski, F. Schubert, M. Farias

WSTĘP WOLNY

    

Z OKAZJI OBCHODÓW 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
BLIŻEJ MUZYKI

11 listopada 2018 r. (niedziela), godz. 19:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
HANNA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie: pieśni patriotyczne oraz utwory F. Chopina. H. Wieniawskiego, S. Moniuszki

WSTĘP WOLNY

Koncert z cyklu "Bliżej muzyki III edycja" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Z OKAZJI OBCHODÓW 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 r. (niedziela), godz. 16:30
Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2a

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
HANNA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie: pieśni patriotyczne oraz utwory F. Chopina. H. Wieniawskiego, S. Moniuszki

WSTĘP WOLNY

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

25 października 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
KRISTIAN ALEXANDER (KANADA) – dyrygent
PABLO SANCHEZ-ESCARICHE GASCH (HISZPANIA) – saksofon
W programie m.in.: J.S. Bach, W.A. Mozart, T. Vitali, L.E. Larsson

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

17 października 2018 r. (środa), godz. 19:00
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

KWARTET SMYCZKOWY IM. ALEKSANDRA TANSMANA:
RAFAŁ DUDZIK – skrzypce
JAKUB GRABE – ZAREMBA – altówka
JOANNA DUDZIK – wiolonczela
oraz
LESZEK SOKOŁOWSKI – kontrabas
KARINA KOMENDERA – fortepian
W programie m.in.: K. Gorski, F. Schubert, M. Farias

WSTĘP WOLNY

    

KONCERT POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II

SACRUM ET MUSICA 2018

14 października 2018 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 19:00
– Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
GABRIELA IⱾTOC (RUMUNIA) – sopran
MARIUSZ BONASZEWSKI – aktor

CHÓR KATEDRALNY VOX HUMANA, dyrygent Robert Kulesza
CHÓR PARAFII PW. KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŁOMŻY SPES UNICA, dyrygent Katarzyna Szmitko
CHÓR KAMERALNY AMICI przy MDK-DŚT W ŁOMŻY, dyrygent Anna Kurowska
CHÓR WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W ŁOMŻY oraz CHÓR DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ, dyrygent ks. Kazimierz Ostrowski
CHÓR PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II STOPNIA W ŁOMŻY, dyrygent Piotr Dąbrowski
CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10 W ŁOMŻY, dyrygent Agata Durzyńska
CHÓR NATALIS MARIAE Z NOWOGRODU, dyrygent Dariusz Stepnowski
CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŚNIADOWIE, dyrygent Iwona Kropiewnicka

W programie: J.S. Bach, A. Vivaldi, T. Albinoni, W.A. Mozart, G. Bizet

WSTĘP WOLNY

KONCERT POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II

SACRUM ET MUSICA 2018

14 października 2018 r. (niedziela)
KADZIDŁO, godz. 12:45
– Kościół pw. Świętego Ducha, ul. Sportowa 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
GABRIELA IⱾTOC (RUMUNIA) – sopran
MARIUSZ BONASZEWSKI – aktor

CHÓR MŁODZIEŻOWY CANTILENA przy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W OSTROŁĘCE, dyrygent Henryk Gadomski
OSTROŁĘCKI CHÓR NAUCZYCIELSKI, dyrygent Henryk Gadomski

W programie: J.S. Bach, A. Vivaldi, T. Albinoni, W.A. Mozart, G. Bizet

WSTĘP WOLNY

Uroczysty Koncert z okazji Jubileuszu 40-Lecia
Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

11 października 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
AGATA SZYMCZEWSKA – skrzypce

W programie m.in.: L. van Beethoven, W. Lutosławski, H. Wieniawski

SPONSORZY





BLIŻEJ MUZYKI

11 października 2018 r. (czwartek), godz. 12:00
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
AGATA SZYMCZEWSKA – skrzypce

W programie: L. van Beethoven, W. Lutosławski, H. Wieniawski

Koncert z cyklu "Bliżej muzyki III edycja" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

SACRUM ET MUSICA 2018

7 października 2018 r. (niedziela)
ZABIELE, godz. 12:30
– Kościół pw. Św. Jana Ewangelisty
KOLNO, godz. 18:00 – Kościół pw. Św. Anny, ul. Kościelna 17

HANNA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran

KWARTET SMYCZKOWY FKWL:
PIOTR SAWICKI – I skrzypce
AGNIESZKA SOBOLEWSKA – II skrzypce
ADRIAN STANCIU – altówka
JOANNA ŚLIWA – wiolonczela
W programie: J.S. Bach, G. Caccini, W.A. Mozart, F. Chopin, M. Karłowicz

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

7 października 2018 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 12:45
– Kościół pw. Krzyża Świętego, ul. Zawadzka 55

CAPELLA BYDGOSTIENSIS
MACIEJ WIERZCHOŃ – dyrygent
KATARZYNA JARACZ – sopran
TOMASZ GLUSKA – trąbka
W programie: M.A. Charpentier, J.S. Bach, G.F. Händel, A. Vivaldi, G. Torelli, W. A. Mozart

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

5 października 2018 r. (piątek)
ŁOMŻA, godz. 18:30
– Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

LWOWSKI PAŃSTWOWY AKADEMICKI CHÓR MĘSKI „DUDARYK”
DMYTRO KATSAŁ (UKRAINA) – dyrygent

W programie: muzyka cerkiewna ukraińskich kompozytorów m.in.: D. Bortniańskiego, M. Berezowskiego, M. Dyłeckiego, M. Łeontowycza

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

30 września 2018 r. (niedziela)
SZCZUCZYN, godz. 10:45
– Kościół pw. Imienia NMP, ul. Szpitalna 1
CZYŻEW, godz. 15:30 – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mazowiecka 34

MANUELA LUCCHI (WŁOCHY) – skrzypce
FABIO MERLINI (WŁOCHY) – organy
W programie m.in.: A. Corelli, T. Albinoni, J.S. Bach, A. Vivaldi

WSTĘP WOLNY

27 września 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
OLEG ARAPI (ALBANIA) – dyrygent
JOANA KAIMI (ALBANIA) – skrzypce

W programie m.in.: A. Vivaldi - Lato, W.A. Mozart - Symfonia nr 40 g-moll KV 550, G. Druga - Beresha

SACRUM ET MUSICA 2018

23 września 2018 r. (niedziela)
OSTRÓW MAZOWIECKA, godz. 10:00
– Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. 3 Maja 3
ZAMBRÓW, godz. 13:00 – Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Cmentarna 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
RUBEN SILVA – dyrygent
ALEJANDRINA VAZQUEZ (MEKSYK) – sopran
W programie m.in.: J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart, H. Wieniawski

WSTĘP WOLNY

BLIŻEJ MUZYKI

23 września 2018 r. (niedziela)
GRAJEWO, godz. 12:00
– Kościół pw. Św. Jana Pawła II, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 34

ELŻBIETA KACZMARZYK-JANCZAK – mezzosopran
TOMASZ JANCZAK – tenor
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie m.in.: F. Schubert, C. Franck, S. Moniuszko, E. Kalman, F. Lehar

WSTĘP WOLNY

Koncert z cyklu "Bliżej muzyki III edycja" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

SACRUM ET MUSICA 2018

16 września 2018 r. (niedziela)
ŚNIADOWO, godz. 9:00
– Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Rynek 7
KUPISKI, godz. 12:00 – Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej

JOANNA CORTES – sopran

KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian

W programie: J.S. Bach, G. Bizet, S. Moniuszko, I.J. Paderewski

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

16 września 2018 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 19:00
– Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11

ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA
HADRIAN FILIP TABĘCKI – fortepian
W programie: najsłynniejsze tematy muzyki filmowej

WSTĘP WOLNY

40. JUBILEUSZOWEGO SEZONU ARTYSTYCZNEGO

13 września 2018 r. (czwartek), godz. 18:30
Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
GRIGOR PALIKAROV (BUŁGARIA) – dyrygent
AGATA KIELAR-DŁUGOSZ – flet
ŁUKASZ DŁUGOSZ – flet
W programie m.in.: F. Doppler, B. Britten, M. Błażewicz

SACRUM ET MUSICA 2018

9 września 2018 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:15
– Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowska 10
ŁOMŻA, godz. 19:00 – Kościół pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB, ul. Wojska Polskiego 135

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
MANFREDO DI CRESCENZO (WŁOCHY) – dyrygent
CAROLA RICCIOTTI (WŁOCHY) – sopran
KAROLINA KUKLIŃSKA – mezzosopran
W programie: F. Fenaroli – Stabat Mater

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

2 września 2018 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00
– Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

GRODZIEŃSKA CAPELLA
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
WŁADIMIR GOROWOJ (BIAŁORUŚ) – baryton
W programie m.in.: J.S. Bach, F. Mendelssohn, F. Chopin, G. Rossini, P. Czajkowski, M. Glinka

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

2 września 2018 r. (niedziela)
OSTROŁĘKA, godz. 18:30
– Kościół pw. Św. Franciszka z Asyżu, ul. Bohaterów Warszawy 21

GRODZIEŃSKA CAPELLA
WŁADIMIR BORMOTOW (BIAŁORUŚ) – dyrygent
MARINA GOROWAJA (BIAŁORUŚ) – sopran
WŁADIMIR GOROWOJ (BIAŁORUŚ) – baryton
W programie m.in.: J.S. Bach, F. Mendelssohn, F. Chopin, G. Rossini, P. Czajkowski, M. Glinka

WSTĘP WOLNY

XLI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W GIŻYCKU

26 sierpnia 2018 r. (niedziela), godz. 19:00
Kościół Ewangelicko - Augsburski w Giżycku, pl. Grunwaldzki 3

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA – sopran
MARIUSZ MONCZAK – skrzypce
W programie m.in.: H. Wieniawski, S. Moniuszko, M. Karłowicz, F. Chopin, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

26 sierpnia 2018 r. (niedziela)
PISZ, godz. 12:30
– Kościół pw. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej, ul. M. Wołodyjowskiego 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA – sopran
MARIUSZ MONCZAK – skrzypce
W programie m.in.: H. Wieniawski, S. Moniuszko, M. Karłowicz, F. Chopin, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

XII ALEKSANDROWSKI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DWÓCH CESARZY

25 sierpnia 2018 r. (niedziela), godz. 18:00
Kościół pw. NMP Wspomożenia wiernych w Aleksandrowie Kujawskim, ul. ks. Fr. Szczygłowskiego 5

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA – sopran
MARIUSZ MONCZAK – skrzypce
W programie m.in.: H. Wieniawski, S. Moniuszko, M. Karłowicz, F. Chopin, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

SACRUM ET MUSICA 2018

19 sierpnia 2018 r. (niedziela), godz. 18:00
Kościół Zakonny pw. Trójcy Przenajświętszej (Siostry Benedyktynki), ul. Dworna 32
DUET „BELARTE”
MARTA MAGDALENA LELEK – skrzypce
MAURICIO SILVA – fortepian

W programie m.in.: F. Schubert, F. Kreisler, F. Chopin, W. Kilar, S. Rachmaninow

WSTĘP WOLNY

FESTIWAL MUZYKA W PAŁACU BALIŃSKICH W JASZUNACH (LITWA)

19 sierpnia 2018 r. (niedziela), godz. 15:00
Pałac Balińskich w Jaszunach (Litwa), ul. Śniadeckiego 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA – sopran
MARIUSZ MONCZAK – skrzypce
W programie m.in.: H. Wieniawski, S. Moniuszko, M. Karłowicz, F. Chopin, W. Kilar

WSTĘP WOLNY

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj